لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

رویداد مسیر فرصت برابر هم افزایی برای اشتغال مددجویان بهزیستی

رویداد مسیر فرصت برابر هم افزایی برای اشتغال مددجویان بهزیستی

به گزارش حقوق و قضا، رویداد تخصصی مسیر فرصت برابر با هدف آموزش و پشتیبانی از اشتغال فرزندان و جامعه هدف سازمان بهزیستی اجرا شد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی بهزیستی استان تهران، محمد نصیری مدیر کل بهزیستی استان تهران در رویداد تخصصی مسیر فرصت برابر که با حضور شرکت های فعال در عرصه بازاریابی دیجیتال و کسب و کارهای اینترنتی برگزار گردید، اظهار داشت: سازمان بهزیستی دارای سرمایه های مختلفی است، اما با اهمیت ترین سرمایه در این سازمان وجود سرمایه نیروی انسانی و جامعه هدف مستعد برای اشتغال است.
وی با بیان این که هم اکنون ۶۰۰ هزار نفر در عرصه های اجتماعی و توانبخشی تحت پوشش بهزیستی استان تهران قرار دارند، اضافه کرد: در بین این جامعه هدف گروهی به دلیلهای مختلف نتوانستند از ظرفیت ها و فرصت های موجود در جامعه بهره مند شوند و گرفتار عقب افتادگی معیشتی شده اند.
نصیری افزود: اگر استعدادهای جامعه هدف بهزیستی کشف و سرمایه گذاری لازم برای مهارت آموزی و آموزش آنها صورت گیرد، به نیروی انسانی متخصص، متعهد، پایدار و وفادار به شرکتها و سازمان ها مبدل خواهند شد.
مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکتها اظهار داشت: برای بهتر شدن حال جامعه و شهروندان و برای تعالی زندگی جامعه هدف بهزیستی ابتدا باید تغییر تفکر و نگاه مددجویان و فرزندان آنها را به سمت توانایی شان برای بوجود آوردن یک زندگی مناسب و فعل خواستن برای ایجاد تغییر در زندگی سوق دهیم.
وی با اعلان اینکه ۱۳ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش هستند، اظهار داشت: اکنون یک هزار ۵۹۶ زن سرپرست خانوار و ۳ هزار نفر از فرزندان آنها با خاصیت های اینگونه کسب وکارها، آماده ورود به آموزش و اشتغال هستند.
نصیری اظهار داشت: از میان یک هزار و ۴۰۰ فرزند تحت پوشش بهزیستی استان ۵۹۸ فرزند بالای ۱۵ سال نیز آماده گذراندن پروسه آموزش، مهارت آموزی و اشتغال هستند.
مدیرکل بهزیستی استان تهران همین طور درباب جامعه هدف دارای معلولین نیز اظهار داشت: ۱۵۴ هزار و ۳۲۴ فرد دارای معلولیت تحت پوشش هستند که از این میان ۱۳ هزار فرد دارای معلولیت و ۱۴۷ هزار نفر از فرزندان این افراد امکان ورود به این پروسه را دارند.
وی اظهار امیدواری کرد با هم افزایی میان کسب و کارهای اینترنتی حاضر در این رویداد در آینده ای نزدیک شاهد آموزش، مهارت آموزی فرزندان و جامعه هدف سازمان بهزیستی و اشتغال آنها باشیم.
منبع:

1402/10/02
08:40:43
5.0 / ۵
327
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد