حقوق و قضا
مشاور امور بانوان وزیر كار و رفاه:

کانون و محور شکل گیری گفتمان مقاومت، خانواده است

کانون و محور شکل گیری گفتمان مقاومت، خانواده است

به گزارش حقوق و قضا، مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: کانون و محور ایجاد گفتمان مقاومت، خانواده است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، نرجس بختیار خلج در همایش «گفتمان مقاومت و نظام تربیتی خانواده» تصریح کرد: گفتمان و محور مقاومت، سپری در مقابل هجمه به بدنه امت اسلام، فرهنگ امت اسلامی و ارزش های نورانی اسلام است.
وی ادامه داد: امروز بروز و ظهور گسترش فرهنگ مقاومت در خانواده، در کانون خانواده های فلسطینی و مقاومت در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی است.
وی با تأکید بر محوریت خانواده در تدوین قوانین اظهار داشت: اولویت دادن به خانواده به عنوان بنیادی ترین نهاد جامعه، توجه به مصالح آن در سیاست و قانون گذاری ها، برنامه ریزی های مرتبط و موثر در خانواده از محوری ترین راهبردهایی است که دولت ها باید بر آن تمرکز داشته باشند.
بختیار خلج اظهار داشت: راهبردهای اسلام درباب اهمیت جایگاه و کارکردهای خانواده بر ترسیم الگوی خانواده متعادل و تبیین خاصیت های خانواده آرمانی در راه پرورش فرزندان و انتقال فرهنگ خصوصاً فرهنگ مقاومت تاکید دارد.
وی با اشاره به اینکه سه عنصر«اعتقاد دینی»، «هویت ملی»، «ایدئولوژی اسلام سیاسی»، مهم ترین مولفه های فرهنگی مقاومت اسلامی است، اظهار داشت: این عناصر امروز در ایجاد، تقویت و استمرار گفتمان مقاومت اسلامی در خاورمیانه و غلبه بر گفتمان های غربی و یا بنیادگرا نقش اساسی دارند.
وی با اشاره به گفتمان تمدن نوین اسلامی اظهار داشت: این عنوان بسیار مهم را رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح نمودند و نشان دادند که ما به چه سمت و سویی درحال حرکت هستیم.
مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: مقاومت در منظومه فکری امام و رهبری یک حرکت پیش رونده و تکاملی است. در مقاومت همه جانبه مد نظر امام و رهبری، خلاقیت و نوآوری موج می زند و تکیه بر ظرفیت ها و استعدادهای جبهه حق خصوصاً ظرفیتهای داخلی، نقطه عطف آنرا تشکیل می دهد.
وی برای پیروزی های بیش از پیش جبهه مقاومت در مقابل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی اظهار امیدواری کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در همایش «گفتمان مقاومت و نظام تربیتی خانواده»، «ناصرابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، «سید مجتبی ابطحی» دبیر کل کنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، «عزت السادات میرخانی » استاد حوزه و دانشگاه، «مهدی رضوی کیا» رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد وحدتی» مشاور وزیر در جهاد تبیین، «حمیدرضا الله بداشتی» فرمانده بسیج کارگری و « شهرام محمدی » رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی حضور داشتند.
منبع:

1402/09/15
14:09:27
5.0 / 5
380
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد