حقوق و قضا

پوشش بیمه ای هزینه های خدمات درمانی بیماران اتیسم

پوشش بیمه ای هزینه های خدمات درمانی بیماران اتیسم

به گزارش حقوق و قضا، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی رسیدگی و رفع مشکلات تمامی بیماران خاص را از اولویت های این سازمان معرفی و تاکید کرد: تلاش داریم در این دولت خدمات ویژه بیماران خاص را بیشتر از پیش توسعه بدهیم تا به معنای واقعی این بیماران و خانواده آنان همان گونه که مقام معظم رهبری سفارش کرده اند، به جز رنج بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی که به همراه تعدادی از مدیران حوزه درمان این سازمان در این نشست شرکت کرده بود، اضافه کرد: بیماری اتیسم همچون بیماری هایی بود که در ماه های گذشته در شورایعالی بیمه، تصمیمات خیلی خوبی در مورد توسعه خدمات و پوشش هزینه های درمان این بیماران اتخاذ شد و در آن جلسه معاون اول رئیس جمهور هم تاکید داشتند که سازمان های بیمه پایه برخی مشکلات باقی مانده این افراد را هم در راه استفاده از خدمات درمانی رفع کنند.
وی ادامه داد: به باعث مصوبات شورایعالی بیمه، مقرر شده که تمامی خدمات مورد نیاز این بیماران در چارچوب پوشش بیمه ای انجام بگیرد و سازمان های بیمه پایه هزینه درمان آنان را به حداقل برسانند. در اجرای این مصوبه از جهت اجرایی مشکلاتی وجود داشت که با هماهنگی با سازمان بیمه سلامت، مقرر شده است ظرف یک ماه آینده تمام ظرفیتهای سامانه برای رفع مشکل، فراهم گردد تا این عزیزان به شکل غیرحضوری از تمام خدمات و پشتیبانی های مالی مقرر بهره مند شوند.
موسوی همینطور اظهار داشت: در این زمان یک ماه هم با هماهنگی که با صندوق بیماری های صعب العلاج در مدیرعامل سازمان بیمه سلامت انجام پذیرفت، قرار شد در این یک ماه و تا زمان آماده شدن سامانه موردنیاز برای عرضه خدمات غیرحضوری به بیماران اتیسم، اسناد کاغذی هزینه خدمات پذیرش شود تا این عزیزان در دریافت خدمات و حمایت های مالی و پشتیبانی بیمه ای مشکلی نداشته باشند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همینطور ضمن اشاره به مبحث یکپارچگی سامانه های بیمه ای که در برنامه هفتم توسعه، وزارت بهداشت متولی آن شده است، اضافه کرد: ما در سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت، سازوکارهای اجرایی در ارتباط با هماهنگی مقررات، رویه ها و دسترسی ها را شروع کرده ایم و همکاری ها با فراهم شدن تدریجی امکان دسترسی و استفاده از سامانه های هر دو سازمان برای عرضه دهندگان خدمات و متولیان حوزه سلامت شروع شده و گام به گام در این راه پیش می رویم و ان شاءالله یکپارچگی واحد به شکل کامل صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: بنای ما بر اینست که همان گونه که توسعه سامانه نسخه الکترونیک و پرونده الکترونیک، با هماهنگی حداکثری بین بیمه های پایه و تکمیلی و متولی سلامت که وزارت بهداشت است و نقش تنظیم گری را دارد، انجام شد با هماهنگی حداکثری و انسجام، یکپارچگی سامانه ها هم رقم بخورد.
برپایه این گزارش، محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت هم در این جلسه اظهار داشت: در این جلسه، مقرر شد تا زمان اتصال سازمان تأمین اجتماعی به سامانه برخط، اسناد کاغذی هزینه درمان بیماران اتیسم پذیرفته شود و حداکثر زمان اتصال سامانه ها هم یک ماه درنظر گرفته شد. خوشبختانه حرکت خیلی خوبی شروع شده تا مشکلات این عزیزان در تأمین مالی در مراکز درمانی برطرف شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: در سازمان بیمه سلامت با مصوبه شورایعالی بیمه و دستور وزیر محترم بهداشت و درمان، بسته های توان بخشی که قبلاً کودکان تا ۷ سال را پوشش می داد حالا تا ۱۲ سال را هم شامل می شود و بیماران تا ۱۲ سال هم می توانند از خدمات بیمه پایه استفاده نمایند.
ناصحی در مورد یکپارچه سازی سامانه های بیمه های پایه اظهار داشت: زیرساخت های موردنیاز برای اتصال سامانه ها آماده شده است. در صندوق بیماران صعب العلاج، مخصوصاً قدم اول که بحث دارو بوده انجام شده و این اتصال صورت گرفته است و هم اکنون بیمه تأمین اجتماعی هزینه های بیمه پایه را پرداخت می کند و صندوق بیمه سلامت بخش دوم هزینه ها را که هزینه های خاص بیماران صعب العلاج است پرداخت می کند. همکاری دوجانبه وجود دارد و بستر نسخه الکترونیک هم فراهم است.
منبع:

1402/09/13
09:01:11
5.0 / 5
318
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد