حقوق و قضا

جذب نیروهای متخصص در سازمان استاندارد

جذب نیروهای متخصص در سازمان استاندارد

به گزارش حقوق و قضا، رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: بیش از 60 درصد کارکنان ما خانم هستند و قریب به 700 نیروی متخصص جذب خواهیم کرد که نقش خانم ها را در این جذب های جدید پررنگ خواهیم دید. خیلی از مدیران کل ما زنان هستند که در دولت سیزدهم این درصد بیشتر شده است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، مهدی اسلام پناه، در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت امور زنان و خانواده، درباب اقدامات این سازمان در عرصه زنان و خانواده با تأکید بر این که این تفاهم نامه می تواند منجر به مشارکت دادن بانوان در کارهای سازمان ملی استاندارد شود، اظهار داشت: سال قبل ۸۱۱ کمیته متناظر بین المللی در دنیا تشکیل شد که سازمان ملی استاندارد جمهوری اسلامی ایران هم در آن حضور داشت و ۵۷ درصد آن با مشارکت زنان شکل گرفت.

اسلام پناه اضافه کرد: در شرایطی که شعار «زن زندگی آزادی» می دادند ما ما شعار «زن زندگی کیفیت» را می دادیم. بیش از ۶۰ درصد کارکنان ما خانم هستند و قریب به ۷۰۰ نیروی متخصص جذب خواهیم کرد که نقش خانم ها را در این جذب های جدید پررنگ خواهیم دید. خیلی از مدیران کل ما زنان هستند که در دولت سیزدهم این درصد بیشتر شده است.

رییس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: در راه این تفاهم نامه می توانیم درباب انطباق استاندارد در مشاغل امور خانگی که عمدتاً توسط بانوان مدیریت می شود، ایجاد ظرفیت توسعه کسب و کارهای خانواده محور با تولید محصولات ارگانیک، ایجاد اتاق مادر و کودک در بیمارستان ها و فرودگاه ها و... همکاری هایی داشته باشیم.

وی با اعلان اینکه نظام جمهوری اسلامی نقش بانوان را خاص و در تراز انقلاب می داند، عنوان کرد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ شرکت وابسته بخش خصوصی با ما همکاری می کنند که تعدادی از این شرکتها ۲۰۰۰ پرسنل دارند.1402/09/08
09:21:50
5.0 / 5
239
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد