لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
دادستان كل كشور:

نظارت بر گمرکات افزایش یابد

نظارت بر گمرکات افزایش یابد

به گزارش حقوق و قضا، دادستان کل کشور اظهار داشت: دایره نظارت بر گمرکات و مبادی ورود و خروج کالا باید افزایش یابد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد موحدی آزاد قبل از ظهر پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه دادستان مرکز هرمزگان که در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران بندرعباس بیان داشت: برای رسیدن جامعه ای به سعادت و آرامش روانی عواملی دخیل هستند. یکی از عوامل که سعادت بشر را تامین می کند قانون عادلانه باشد و مقرراتی که وضع می شوند در امتداد تحقق عدل باشد. دوم مجری عادل، مجریان و متصدیان جامعه هم باید در اجرای قانون عادل باشند. سومین عامل سعادت جامعه، جامعه عدالت پذیراست. مردم هم باید پذیرای عدالت باشند.
حجت الاسلام موحدی آزاد با اعلان اینکه ما به عنوان یک عمل صالح و مقدمه ای برای کمک تقوای جامعه باید بای تحقق شعار سال تلاش نماییم، بیان داشت: هرمزگان استان مستعدی است و برای رشد تولید انجام اقدامات نظارتی در استان مصداق دارد. قدم هایی برداشته شده است.
وی خطاب به رییس کل دادگستری هرمزگان و دادستان مرکز استان عنوان کرد: نظارت بر گمرکات به عنوان یک عمل صالح مقدمه ای برای ایجاد آرامش و تامین نیاز مردم است که بتوانند به وظایف شرعی و عبادی خود برسند.
وی با تاکید براینکه تامین معاش و تامین نیازمندی های اقتصادی نکته مهمی است، اضافه کرد: برخی ازما دقیق یا این که تشخیص نمی دهیم یا کوتاهی می نماییم تعدادی از وظایف بموقع صورت نمی گیرد. پس نظارت دستگاهی قضائی در استان بر امور گمرکی و واردات یکی از اعمال صالح و به صورتی عبادت است.
وی با تأکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع که یکی از مسائل کلان و سیاستگذاری های قوه قضائیه است، سفارش کرد: خیلی از مراجعات به ما یا مسئولان شاید اشتباه باشد، گو اینکه دعوای که در محاکم قضائی مطرح می شود به اشتباه بوده است و حالا به هر شکلی به مسئول مراجعه نموده است، وظیفه اخلاقی و شرعی ما این است که مراجعه کننده را تکریم نماییم.
دادستان کل کشور اظهار داشت: باید زمانی را هم برای توجیه و راهنمایی ارباب رجوع بگذاریم شاید خیلی از مسئولان این زمان را نداشته باشند در قوه قضائیه دایره مذاعدت به راه افتاده است که در این واحدها ارشاد حقوقی می شوند.
حجت الاسلام موحدی آزاد با سفارش بر تمرکز بر قانون مندی در همه امور، اضافه کرد: همه مراجعه کنندگان و مردم را با قانون آشنا کنند. رسانه ها در آگاهی بخشی حقوقی جامعه به عنوان عمل صالح و تکلیف همگانی، اجتماعی، اخلاقی و شرعی باید به قوه قضائیه کمک کنند. هر چه اگاهی حقوقی مردم افزایش پیدا کند آمار ورودی پر ونده های محاکم قضائی کاسته می شود.
وی بیان داشت: انسجام مدیریتی و همدلی همیشه مورد نیاز است و امروز بیش از گذشته نیازمند همدلی و انسجام هستیم. الحمدالله امروز مسئولان قضائی، مسئولان اجرائی در تمامی امور انسجام و همدلی دارند. مقام معظم رهبری شورای هماهنگی اقتصادی را تشکیل دادند و با همدلی در مسائل کلان تصمیم گیری می کنند و این همدلی در تمامی بدنه نظام تزریق کرده اند و باید تقویت شود.
دادستان کل کشور اظهارداشت: پاسداری از ارزشهای انقلاب با اهمیت ترین عمل صالح و مقدمه تقوا است. به سالگرد پیروزی انقلاب نزدیک می شویم و هر چه می توانید ارزش های انقلاب، آثار خون شهیدان، منویات امام راحل (ره)، رهنمودهای رهبر انقلاب را تبلیغ کنید.
وی افزود: فرهنگیان، دانشگاهیان، علما، روحانیون، پدران و مادران همه ما تکلیف شرعی داریم دستاوردهای انقلاب و خون شهدا را به نسل فعلی و آینده منتقل نماییم. کوتاهی در این مسله مواخذه الهی را در پی خواهد داشت.
به گفته وی، امروز کودکان غزه در زیر بمب های آمریکا له می شوند و امکان مداوای مجروحان هم سلب شده است. آنها می خواهند اسلام رونق پیدا نکند. ارزش های دینی ترویج نشود و می خواهند انقلاب اسلامی که در همه جا نفوذ پیدا کرده است رشد نکند. بدنبال شکستن مقاومت ها هستند، باید از مقاومت حمایت نماییم تا بتوانند این جبهه را حفظ کنند.
کاندیداهای انتخابات از چالش آفرینی و سخنان تفرقه انگیز پرهیز کنند
وی با اشاره به این که انتخابات نزدیک است، اظهارداشت: کاندیداهای محترم از اقدامات چالش برانگیز و تفرقه انگیز پرهیز کنند. نباید سیاه نمایی کنند. باید پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب را برمبنای آمار و واقعیت ها برای مردم بیان کنند. صداقت و امانت داری، راستی و درستی را در تبلیغاتشان گسترش دهند. از هر نوع تهمت، افترا، غیبت و تخریب رقبای خود پرهیز کنند.
وی با تأکید بر این که پیگیری مؤثر حقوق مردم جزو سیاست های ریاست قوه قضائیه است، اشاره کرد: حقوق مردم و حقوق نظام را باید حفظ نماییم. ۳۰۰ هزار شهید برای ماندن نظام تقدیم شده است. نظام قائم به شخص نیست، نظام برمبنای یک تفکر و نظریه به نام نظریه ولایت فقیه بر گرفته از قرآن و سنت شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: دشمنان منتظر بودند اتفاقی در رهبری نظام در زمان امام بیفتد و امیدها بسته بودند که الحمدالله ناامید شدند. امروز مقام معظم رهبری با قدرت و اقتدار و با آگاهی کامل که مورد اذعان دوست و دشمن در دنیا است، نظام را رهبری کردند و ان شالله تحویل صاحب اصلی امام عصر (عج) شود.
لزوم نظارت صحیح و دقیق بر فضای مجازی
دادستان کل کشور خطاب به دادستان ها موضوع فضای مجازی را بحث مهمی دانست و اضافه کرد: فضای مجازی و رسانه های اجتماعی و پیامرسان برای پژوهشگران، پژوهشگران، علما، حوزه های علمیه، دانشجویان مناسب می باشد و بهره برداری های علمی خوبی از این ظرفیت می شود. اما در کنار این مزایا، ضررهایی هم دارد که باید به آن توجه جدی شود.
وی اشاره کرد: نظام وظیفه دارد فضای رشد فضائل اخلاقی را برای جامعه افزایش دهد. نظام نمی تواند بی تفاوت باشد. مگر والدین می توانند نسبت به تربیت اولاد خود بی تفاوت باشند. اصل ۲ و ۳ قانون اساسی برای دولت تکلیف به وجود آورده است. ایجاد محیط مناسب برای رشد فضائل اخلاقی برمبنای ایمان و تقوا و مبارزه با مظاهر فساد و تباهی در اصل ۳ بر آن تاکید گردیده است.
حجت الاسلام موحدی آزاد عنوان کرد: دولت موظف است فرزندان جامعه را در محیط های آموزشی به درستی تربیت کند. تربیت یعنی فراهم کردن زمینه و شرایط مناسب جهت شکوفایی استعدادهای مثبت نهفته در وجود هر کسی است. پس فضای مجازی یک تهدید از این جهت است.
وی ابرازداشت: ارتباط و تماس با انگیزه همکاری و یا تشویق و اعلام با شبکه های معاند جرم تلقی شده است. نظام بر حسب وظیفه خود اینکار را کرده است. برای حفظ سلامت فرزندان جامعه برای اینکه وظیفه دولت می باشد و نباید اجازه بدهد استعداد مثبت جوانان کور شود و استعدادهای منفی رشد پیدا کند.


1402/08/12
18:12:50
5.0 / 5
264
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد