لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
بازرس كل ویژه خوزستان خبر داد؛

وصول بیش از ۳۰ هزار میلیاردریال مالیات معوقه در خوزستان

وصول بیش از ۳۰ هزار میلیاردریال مالیات معوقه در خوزستان

به گزارش حقوق و قضا، بازرس کل ویژه خوزستان اظهار داشت: در چند ماه اخیر بیش از 30 هزار میلیاردریال مالیات معوقه به خوزستان وصول شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، محمد آقاجری پس از ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در سالهای اخیر مردم اهواز با مشکلاتی همچون حفاری معابر و کنده کاری ها در سطح شهر مواجه بودند که در این خصوص با برگزاری جلسات مکرر در دستگاه مربوطه، پیگیری های لازم برای تامین اعتبار و ایجاد آسفالت صورت گرفت؛ همین طور در این خصوص چند پرونده تخلفاتی و کیفری تشکیل و به مراجع مربوطه ارسال شد.
وی اضافه کرد: پاسخگو نبودن ادارات یکی از موارد درخواستی مردم برای پیگیری بوده که در این خصوص سامانه 136bazresi.ir/dashboard/apps در سازمان تعریف شده تا مردم بتوانند شکایت های خودرا بصورت الکترونیکی ثبت و ارسال کنند؛ این سامانه ۲ ماه است در سطح ملی راه اندازی شده تا دستگاهها پاسخگو باشند و مدیران موظف می باشند در بازه زمانی ۲۰ روزه پاسخگو باشند که اگر این رخ ندهد، منجر به صدور اخطار با تشکیل پرونده قضائی برای مدیر می شود.
بازرس کل ویژه خوزستان اظهار داشت: سازمان بازرسی به مسئله خرید کالا و خدمات داخلی و ممانعت از خرید کالای خارجی ورود کرده بطوریکه اخیراً یکی از شرکت های استان در شرف انعقاد قرارداد خرید بیش از ۳۰ میلیون دلار کالای خارجی بوده که سازمان به این مساله ورود کرد و از آنجا که تولید داخلی آن کالا انجام می شد از انعقاد قرارداد جلوگیری و شرکت به خرید کالای داخلی ملزم شد.
آقاجری در ادامه انتصاب مدیران را یکی از اشکالات استان خوزستان اعلام و اظهار داشت: در پروسه انتصاب مدیران، قوانین و مقررات رعایت نمی شد که در این خصوص سازمان بازرسی به این مساله ورود کرد تا انتصابات برمبنای مقررات انجام شود؛ خوزستان در وقوع فساد اداری، دارای رتبه ۱۶ کشور است.
وی اضافه کرد: مساله رعایت عفاف و حجاب در سازمان های دولتی یکی دیگر از مطالبی است که سازمان بازرسی به آن ورود کرده و بصورت جدی آنرا پیگیری می کند.
بازرس کل ویژه خوزستان بیان کرد: مالیات های معوقه و فرار مالیاتی توسط سازمان مورد پیگیری و رصد است که این اقدام سبب شد تا در چند ماه اخیر بیش از ۳۰ هزار میلیاردریال مالیات معوقه به خوزستان وصول شود.
آقاجری با اشاره به اینکه به مراجعات دولتی و شبه دولتی ورود کرده ایم اما در دستگاه های خصوصی ورودی نداریم، اشاره کرد: درباب فرارهای مالیاتی و تخلفاتی که توسط برخی پزشکان، مطب و درمانگاه ها صورت می گیرد، دانشگاه علوم پزشکی بر این امور نظارت دارد؛ پس تذکر و هشدارهای لازم به دانشگاه به عنوان دستگاه ناظر بر عملکرد آنها صادر می شود.
وی اظهار داشت: همین طور قسمتی از مطالبات کشاورزان پرداخت نشده بود که سازمان این مساله را پیگیری کرد که در نهایت اصل مطالبات آنها پرداخت گردید ولی معوقات همچنان باقی مانده است.
بازرس کل ویژه خوزستان با اشاره به اینکه پروژه بزرگ فاضلاب اهواز توسط آبفای استان و شهرداری اهواز در حال انجام می باشد، اظهار داشت: مدیران و اشخاصی که در این خصوص ترک فعل داشته اند با آنها برخورد و پرونده قضائی تشکیل شده است؛ همین طور به دو دستگاه مربوطه نیز اعلام شده که قبل از شروع عملیات حفاری در خیابان ها و معابر به مردم اطلاع دهند.
آقاجری درباب حق آلایندگی های خوزستان بیان کرد: از شروع سال جاری ۵۱ هزار میلیارد حق آلایندگی به خوزستان اختصاص داده شد، توزیع حق آلایندگی ها طبق دستورالعملی صورت می گیرد که بر طبق آن باید ۶۰ درصد اعتبار در پروژه های عمرانی و ۴۰ درصد در پروژه های جاری هزینه شود؛ درباب توزیع صحیح این مبلغ نیز نشست های تخصصی با دستگاه های مربوطه اجرا شد.

1402/07/21
14:05:00
5.0 / 5
259
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد