لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:

نقض حقوق کودک واجد جنبه عمومی جرم است

نقض حقوق کودک واجد جنبه عمومی جرم است

به گزارش حقوق و قضا، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اظهار داشت: نقض حقوق کودک در کشور واجد جنبه عمومی جرم است و احتیاج به شاکی خصوصی ندارد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، عسکر جلالیان عصر یکشنبه در کنفرانس بین المللی حقوق کودک در مشهد اظهار نمود: نقض حقوق کودکان را در هر کجا بخصوص در حوزه «زباله گردی» دیدید، به دادستان ها گزارش کنید تا با این مورد ناخوشایند مقابله جدی شود.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اضافه کرد: نقض حقوق کودک در کشور واجد جنبه عمومی جرم است و احتیاج به شاکی خصوصی ندارد.
وی افزود: قانون مدیریت پسماند که در سال ۱۳۸۳ تصویب شده است، وظیفه دستگاههای مختلف و متولی هر بخش در بحث زباله، جمع آوری و حمل و نقل و نگهداری و بازیافت را تعیین تکلیف کرده است. اگر شهرداری ها و دهیاری ها که متولی مستقیم مبحث هستند کوتاهی کنند اساسا مورد تعقیب قرار خواهند گرفت.
جلالیان اظهار نمود: زباله گردی یکی از اتهاماتی است که در حوزه بین الملل متوجه ما شده است، آنها با با کلیپ و تصاویری که تهیه می نمایند، وانمود می کنند که این کودکان گرسنه و دنبال غذا هستند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری‬ با اشاره به اینکه سن کودکی طبق رویه حاکم در جوامع بین ‏المللی تا ۱۸ سالگی تعیین شده است، اظهار داشت: ایران هم تعهدات کنوانسیون های بین المللی را مورد شناسایی قرار داده و به آن متعهد است.
وی بیان نمود: گامهای بلندی در حوزه حقوق کودکان در کشورمان برداشته شده، گرچه کارهای خوبی انجام شده است، ولی هنوز نسبت به آن چه که باید اتفاق بیفتد، اندر خم یک کوچه ایم.


منبع:

1402/07/18
11:37:11
5.0 / 5
264
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد