لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس قوه قضاییه:

ناترازی انرژی و آب عوامل مشکل آفرین صنایع آذربایجان شرقی است

ناترازی انرژی و آب عوامل مشکل آفرین صنایع آذربایجان شرقی است

به گزارش حقوق و قضا، رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: ناترازی انرژی و ناترازی آب، همچون عوامل مشکل آفرین برای بعضی از صنایع آذربایجان شرقی هستند که باید در راه حل آن ها کوشید.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بامداد پنج شنبه در دیدار با صنعتگران، تولیدکنندگان و کارآفرینان آذربایجان شرقی اظهار نمود: سرمایه های عظیمی در آذربایجان شرقی وجود دارد، اما سرمایه اصلی این استان مردم آن هستند که در موضوعات مختلف نوآوری و حمیّت دارند.
رئیس دستگاه قضا در ادامه اظهار داشت: ناترازی انرژی و ناترازی آب، همچون عوامل مشکل آفرین برای بعضی از صنایع آذربایجان شرقی هستند که باید در راه حل آن ها کوشید.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: درصورتیکه نگاه به بخش خصوصی را احیا نکنیم و تصور داشته باشیم می توانیم همه مسائل را از راه دولت حل و فصل نماییم، بخش قابل توجهی از مشکلات حوزه اقتصاد حل نخواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی باید بدانند که بر مبنای یکسری از قوانین و قواعد و مقررات ثابت، می توانند برنامه ریزی های تولیدی دراز مدت انجام دهند، خاطرنشان کرد: درصورتیکه شرایط به نحوی باشد که فعالان عرصه تولید به جهت عدم وجود قوانین و مقررات ثابت، نتوانند برنامه ریزی های تولیدی دراز مدت انجام دهند، خیلی از مشکلات حوزه اقتصاد کشور حل نخواهد شد.
رئیس عدلیه در ادامه تصریح کرد: ما در جایگاه دستگاه قضایی نباید فورا و بمحض آنکه با یک اشکال یا نقطه ضعف یا خطا از جانب یک سرمایه گذار یا فعال اقتصادی مواجه شدیم، او را مسدودالحساب، ممنوع الخروج و بازداشت نماییم چون که این اقدام، سبب سلب اعتماد او و عدم برنامه ریزی اش برای تولید بلندمدت خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود: یک فعال اقتصادی هنگامی که موانعی را بر سر راه فعالیتهای تولیدی اش مشاهده می کند و می بیند که این موانع از جانب دست اندرکاران و کارگزاران حکومتی بوجود آمده است، دیگر نمی تواند به صورت بلندمدت برای تولیدات مجموعه خود برنامه ریزی کند؛ اعتقاد من اینست که در مبحث رفع موانع کسب و کار، آن چه که از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد اینست که ما بدانیم حل آن دسته از موانعی در اولویت قرار دارد که از ناحیه کارگزاران حکومتی برای فعالان تولیدی و اقتصادی بوجود آمده است.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه خطاب به فعالان اقتصادی و تولیدی آذربایجان شرقی چند سفارش مهم و کاربردی را عرضه کرد و در همین راستا اظهار داشت: شما فعالان اقتصادی و تولیدی، همت خویش را متمرکز و تجمیع کنید و به کسی باج و رشوه ندهید و درصورتیکه کسی چه در داخل و چه در خارج از قوه قضاییه از شما رشوه طلب کرد، ما را آگاه سازید تا با او برخورد قانونی به عمل آوریم. پول نامتعارف هم به وکلا و کارشناسان نپردازید؛ بعضاً تبانی هایی میان طرفین پرونده صورت می گیرد و گرفتاری هایی از این طریق ایجاد می گردد.
رئیس عدلیه افزود: شما فعالان اقتصادی و تولیدی از پیگیری خسته نشوید و مشکلات سبب ناامید شدنتان نشود؛ صریح اللهجه باشید و در موارد ضرورت از طرح شکایت، امتناع نکنید ولو آنکه این طرح شکایت سبب ایجاد زحمت و دردسر برای شما شود؛ این تحمل زحمت ها به اصلاح فرآیندها می ارزد.
رئیس قوه قضاییه خطاب به فعالان اقتصادی و تولیدی آذربایجان شرقی اظهار داشت: مشکلات و مباحث مطرح شده از ناحیه شما را در جلسات سران قوا طرح خواهم کرد و تا آنجایی که بتوانم و در حیطه اختیارات قانونی ام باشد در جهت رفع این مشکلات گام خواهم برداشت؛ البته رویه من آن است که پیرامون مواردی که حل آنها از ناحیه من مقدور نیست، وعده ای ندهم و متقابلاً به وعده هایی که می دهم جامه عمل بپوشانیم.

1402/07/13
19:27:04
5.0 / 5
263
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد