لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
دادستان كل كشور:

سران سه قوه توجه ویژه ای به مطالبات مردم دارند

سران سه قوه توجه ویژه ای به مطالبات مردم دارند

به گزارش حقوق و قضا، دادستان کل کشور اظهار داشت: سران سه قوه در جلسات مستمر خود خصوصاً در عرصه اقتصادی، توجه ویژه ای به مطالبات مردم دارند و هر جا مشکلی ببینند حتما نسبت به رفع آن تلاش می کنند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، حجت‎الاسلام محمد موحدی آزاد در حاشیه سفر به استان بوشهر با اعلان اینکه دادستانی مطالبه گر است، اظهار داشت: دادستانی حقوق عامه را در عرصه های مختلف بررسی می کند و چند سال است که این اقدامات تشدید و در استان بوشهر بیشتر این برنامه ها انجام شده است.

وی وضعیت استان بوشهر در پیگیری مطالبات از طرف دادستانی را مطلوب دانست و اشاره کرد: در این جهت کالاهای تجاری که در انبارها مانده و درحال از میان رفتن بود با ورود دادگستری استان بوشهر این کالاها ساماندهی شد.

دادستان کل کشور اظهار داشت: در سایر موارد همکاران در دستگاه قضایی مراقب هستند و ادارات و سازمان ها بیشتر متوجه تکالیف و وظیفه خود شده اند و کمک می کنند و امید می رود روز به روز این مسائل به حداقل برسد و همه حقوق عامه را مراعات کنند.

موحدی آزاد بیان کرد: دادستانی هر کجا احساس کند حق مردم تضییع شده و یا مسئولان به وظیفه خودشان عمل و یا ترک فعل کرده اند و تخلفی انجام شده است بطور قطع دادستان کل مدعی است و پیگیری مطالبات می کند.

وی با اعلان اینکه دولت دنبال حل مشکلات مردم خصوصاً در عرصه اشتغال است اشاره کرد: امروز دولت بیشترین وقت خودرا برای حل اشتغال گذاشته است و هر جا نیاز به ورود و یا تسریع طرح ها باشد مطمئن هستم دولت خدمتگزار و همه مسئولان مشارکت می کنند و الان سران سه قوه در جلسات مستمر خود خصوصاً در عرصه اقتصادی، توجه ویژه ای به مطالبات مردم دارند و هر جا مشکلی ببینند حتما نسبت به رفع آن تلاش می کنند.

دادستان کل کشور با اشاره به کاهش جمعیت کیفری زندان ها اشاره کرد: در سالهای اخیر اقدامات مهم و مثبتی درباب کاهش آمار زندانیان انجام شده است، عفو مقام معظم رهبری در سال قبل خیلی از افراد مشمول آن شدند و دیگر کارشان به زندان نرسید و تعدادی هم که در زندان بودند آزاد شدند.

موحدی آزاد بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران پیوسته دنبال این است که جمعیت کیفری زندان ها کم کند و دراین زمینه توفیقات خوبی به دست آمده، ولی باید فرهنگ سازی شود و کل جامعه و همه باید همکاری کنند که جمعیت کیفری کم شود.

وی با اشاره رهایی ۳ محکوم به قصاص در زندان مرکزی بوشهر اظهار داشت: امروز در زندان مرکزی بوشهر مراسم آزادی محکومان به قصاص انجام شد و بنا بود ۲ نفر که به بهتان قتل محکوم به قصاص بودند و تمام مراحل قضایی آن طی شده و اولیا دم از قصاص گذشت کردند و در ادامه یک مورد دیگر رهایی از قصاص فی المجلس به این مجموعه افزوده شد و با تلاش رییس دادگستری، مدیرکل زندان ها، دادستان و دیگر مسئولان استان بوشهر ۳ نفر از اجرائی شدن حکم قصاص نجات یافتند و به زندگی برگشتند.

منبع:

1402/06/02
22:10:06
5.0 / 5
319
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد