حقوق و قضا
در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد

تخفیف ۵۰ درصدی به شرکت کنندگان نمایشگاه شهرآفتاب

تخفیف ۵۰ درصدی به شرکت کنندگان نمایشگاه شهرآفتاب

به گزارش حقوق و قضا، اعضای شورای شهر تهران با تصویب طرحی با عرضه تخفیف 50 درصدی به شرکت کنندگان داخلی در نمایشگاه شهر آفتاب موافقت کردند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر بامداد امروز بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به اعمال تخفیف در واگذاری حق انتفاع فضاهای نمایشگاهی مجموعه شهر آفتاب به تولید کنندگان داخلی» را روی میز بررسی قرار دادند و تشکری هاشمی با اعلان اینکه پیشنهاد می شود تا انتهای سال جاری تنها در امتداد پشتیبانی از اصناف، شرکتها و تولید کنندگان ایرانی و در امتداد تحقق شعار سال و منویات رهبری، استفاده از غرفه های نمایشگاه شهر آفتاب با تخفیف تا سقف ۶۰ درصدی لحاظ شود، اظهار داشت: این کار در امتداد تشویق تولید کنندگان و کمک به کسب وکارها است و سازمان زیباسازی نیز باید ظرف مدت یک ماه از ابلاغ این مصوبه، ساز و کار لازم جهت استفاده از ظرفیتهای تبلیغات شهری را تدوین کنند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، احمد علوی با تکیه بر این که ۱۰ هزار متر مربع در ساصد برای مرکز هوشمندسازی فریز شده اما یکبار بگویند این مرکز تا چه میزان زمین احتیاج دارد؟، اظهار داشت: با این لایحه این برداشت می شود که مشکل در شهر آفتاب فقط نرخها است. من مشکلی ندارم که در نمایشگاه شهر آفتاب تخفیف ارائه شود؛ اما جای سوال است که تنها با دادن تخفیف در شهر آفتاب مشکل حل می شود؟.
ناصر امانی نیز با تکیه بر این که دادن تخفیف یک مُسکن موقت است. چونکه شهرداری که مدعی است با دولت هماهنگی کاملی دارد باید مشکل را حل کند، اظهار داشت: چرا جلسه ای با وزیر صمت برای حل مشکل نمایشگاه آفتاب برگزار نمی شود و معتقدیم که باید نمایشگاه های پر مخاطب در شهر آفتاب و نمایشگاه های کم مخاطب در نمایشگاه های بین المللی اجرا شود و باید فکری اساسی و ریشه ای برای این مسئله داشته باشیم.
مهدی پیرهادی نیز با اشاره به این که شهردار تهران عضو هیات دولت می باشد و رییس جمهور هم برای مردم پایتخت دغدغه دارد، اضافه کرد: شاید تا کنون کسی این مساله را به رییس جمهور اطلاع نداده و اگر اطلاع رسانی انجام بگیرد حتما رییس جمهور مسئله را پیگیری می کند و لازم است که شهردار تهران موضوع را با جدیت در اختیار رییس جمهور قرار دهد.
مهدی اقراریان نیز با اعلان اینکه شهر آفتاب و انتقال نمایشگاه ها به آن باید به عنوان یک مطالبه مردمی پیگیری شود و رسانه ها در این خصوص کمک کنند، اظهار داشت: من تقاضا دارم که مجلس نسبت به این مساله ورود کند و حتی این مسئله در جلسه سران قوا مطرح شود و امیدواریم با حضور معاون جدید وزیر راه در بخش کمیسیون ماده ۵ نیز تغییر کاربری ها و انتقال نمایشگاه ها به شهر آفتاب حل و فصل شود.
محمد آخوندی دیگر عضو شورای شسهر تهران نیز در ادامه با اعلان اینکه شهرداری موظف شده که برای سال ۱۴۰۳ در کنار سایر نرخ ها در دیماه نرخ غرفه های شهر آفتاب را نیز عرضه نماید، اظهار داشت: نمایشگاه شهر آفتاب در حالی تخفیف ۶۰ درصد برای غرفه هایش پیش بینی می شود که سایر نمایشگاه ها یا تخفیف نمی دهند یا تخفیف شان بسیار ناچیز است.
نادعلی نیز با اشاره به عدم برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب اظهار داشت: با آنکه نمایشگاه منتقل نشد اما همکاری خوبی بین وزارت ارشاد و شهرداری به وجود آمد و این در حالیست که معاونت های مختلف شهرداری چند ۱۰ میلیارد تومان برای برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی هزینه کردند و اگر این روند ادامه پیدا کند دیگر نیاز نیست که شهرداری در این حجم هزینه کند.
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم در واکنش به این لایحه، افزود: نرخ گذاری نمایشگاه آفتاب باید توسط شورا صورت گیرد. در حالی که این مهم از طرف کارشناس دادگستری انجام شده و هیچ کس روی اصل برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب بحثی ندارد و روز گذشته هم وزیر صمت این مساله را تاکید کردند و قرار شد جلسه ای در این خصوص اجرا شود.
وی با اعلان اینکه مسائلی همچون دوری راه برای برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب مطرح می شود که قابل قبول نیست، اظهار داشت: می گویند فضا کم است و انتظار نداریم که تمام مسائل سریعا برطرف شود و ما مشکلات را کم کم مرتفع می نماییم.
چمران اضافه کرد: دادستان کل کشور به رییس جمهور نامه ای ارسال کرده است که برمبنای آن من نیز تمام مدارک را درباب شهر آفتاب ارسال کردم و این مسئله را بوسیله ریاست جمهوری پیگیری خواهم کرد و جلوی تهدیدها و به عبارتی بچه بازی ها را خواهم گرفت و تهدید شرکت کنندگان تأسف آور است و جلوی آنرا خواهیم گرفت.
چمران افزود: بتازگی نامه ای را درباب بدهی ها و عدم ثبت آن در بودجه به دولت نوشتم و اعلام کردم که عموما دولت پرداخت بدهی اش به شهرداری را در بودجه نمی آورد و ما مجبوریم به مجلس برویم و آنها هم می گویند که دولت باید در بودجه بیاورد و به دولت اعلام کردیم که از همین حالا که درحال تدوین بودجه سال آینده هستند فکری به حال پرداخت بدهی هایشان بکنند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در نهایت در جریان بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به اعمال تخفیف در واگذاری حق انتفاع فضاهای نمایشگاهی مجموعه شهر آفتاب به تولید کنندگان داخلی» به تخفیف ۵۰ درصدی به شرکت کنندگان داخلی در نمایشگاه شهر آفتاب رأی مثبت دادند.
منبع:

1402/05/11
08:27:36
5.0 / 5
284
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد