حقوق و قضا
رئیس دیوان عالی كشور:

راه ما راهی است كه امیرالمومنین مشخص كرده است

راه ما راهی است كه امیرالمومنین مشخص كرده است

به گزارش حقوق و قضا رئیس دیوان عالی كشور اظهار داشت: راه و مسیر ما مسیری است كه امیرالمومنین مشخص كرده و وظیفه ما این است كه قاتل را حكم قصاص دهیم اما همان خداوند فرموده كه بروید و رضایت اولیای دم را بگیرید.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در مراسم تجلیل از چهره های شاخص فعال در حوزه صلح و سازش که بامداد امروز در دیوان عالی کشور برگزار شد، اظهار داشت: روز عیدغدیر روز اکمال دین است و خدا دین خودرا در این روز با امامت و ولایت کامل کرد. دین اسلام برای انسان و بشریت، نعمت بود و با امامت و ولایت این نعمت را تمام کرد.

مرتضوی مقدم خطاب به علی دایی اظهار داشت: شما را به عنوان دایی نمی شناسند بلکه شما را بعنوان علی دایی می شناسند و نام علی جزو لاینفک نام شماست و این افتخار است.

وی خطاب به مدیران و مسئولین کشور اظهار داشت: یکی از معیارهایی که امیرالمومنین(ع) به دست ما داده و فرموده این است که در مدیریت، رضایت عوام مدنظر باشد نه رضایت خواص و دنبال رضایت عامه جامعه باشید یعنی رضایت عموم مردم را فدای رضایت خواص نکنیم. همین طور حضرت میفرماید خوب و بد نزد شما مساوی نباشد. معیار دیگری که امیرالمومنین فرمودند این است که آبروداری کنید. گاهی کسی بخاطر بدهی آبرویش در خطر است. شما پیش قدم می شوید و هزینه می کنید و آبروی این شخص را می خرید.

رییس دیوان عالی کشور اظهار داشت: همکاران قضایی ما اگر یک شب، شخصی را به ناحق بازداشت کنید و آبرویش را ببرید پیش خدا مسئولید پس آبروی مردم را حفظ کنید. معیار دیگر امیرالمومنین(ع) حق مداری است. از خط حق، خارج نشوید. هیچ انسان عزیزی حق را ترک نکرد مگر اینکه ذلیل شد.

رییس دیوان عالی کشور در آخر اظهار داشت: راه و مسیر ما مسیری است که امیرالمومنین مشخص کرده است. وظیفه ما این است که قاتل را حکم قصاص دهیم اما همان خداوند فرموده بروید رضایت اولیای دم را بگیرید.

منبع:

1399/05/19
23:13:58
5.0 / ۵
2280
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد