حقوق و قضا

محموله ۲۰۰ تنی گوشت بعد از یک سال معطلی در گمرک بندرعباس ترخیص شد

محموله ۲۰۰ تنی گوشت بعد از یک سال معطلی در گمرک بندرعباس ترخیص شد

به گزارش حقوق و قضا، هرمزگان دادستان مرکز استان هرمزگان از ترخیص محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی با صدور دستور ویژه قضایی اطلاع داد.علیرضا احمدی منش بامداد امروز (۲۷ تیرماه) در این خصوص بیان نمود: در جهت دستورات و سفارش های تخصصی ریاست قوه قضاییه به مسئولین قضایی استانهای ساحلی و دارای بندر، در خصوص استمرار سرکشی از انبارهای گمرکات و بنادر و تعیین تکلیف سریع کالاهای دپو شده، مسؤلان قضایی استان هرمزگان در دو سال گذشته بازدیدهای مستمری از بنادر و گمرکات استان به خصوص بندر شهید رجایی بندرعباس داشته اند.

این مقام قضایی اضافه کرد: خوشبختانه ثمره این بازدیدهای میدانی، ترخیص صدها محموله معطله و متروکه کالاهای مورد نیاز کشور شامل کالاهای اساسی، مواد اولیه تولید و... بوده است.

احمدی منش افزود: در همین راستا محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی که بیشتر از یک سال در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس معطل مانده و بیم فساد آن می رفت با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان تعیین تکلیف شد و دستورات لازم برای تسریع در امر ترخیص و بارگیری آن صادر شد.

وی با بیان این مطلب که تأیید سلامت بهداشتی این محموله گوشت برای دستگاه قضایی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است، بیان داشت: طی جلسه ای با دستگاههای متولی امر همچون دامپزشکی استان مقرر شد محموله مذکور مطابق تأییدیه و دستورالعمل ابلاغی از جانب سازمان دامپزشکی کل کشور در واحدهای تولیدی گوشت حرارت دیده مورداستفاده قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همینطور بر ضرورت نظارت مستمر بر سلامت این محموله گوشت وارداتی از زمان ترخیص تا زمان توزیع تاکید کرد.

دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هرمزگان در خاتمه خاطرنشان کرد: درصورتیکه دستگاههای اجرایی در اجرای قوانین و دستورالعمل های ابلاغی از جانب وزارت خانه متبوع عملکردی مناسب و دقیق داشته باشند، ضرورتی به ورود دستگاه قضایی به برخی موضوعات اجرایی نخواهد بود.

منبع:

1402/04/27
12:00:07
5.0 / 5
293
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد