لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
مدیرعامل دفاتر خدمات الكترونیك قضایی:

پنجره مجازی برای ایجاد ارتباط مردم و دفاتر خدمات قضایی

پنجره مجازی برای ایجاد ارتباط مردم و دفاتر خدمات قضایی

به گزارش حقوق و قضا، مدیرعامل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اظهار داشت: پنجره ای مجازی برای ایجاد ارتباط برخط میان «مردم» و «دفاتر» در تابستان به مرحله اجرا خواهد رسید.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، حسن روحانی نیا در همایش سالانه نمایندگان استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سران کشور ضمن گرامیداشت عید سعید غدیر، اظهار نمود: حالا قریب به یک دهه از ایجاد دفاتر خدمات قضایی گذشته و باوجود همه فراز و نشیب هایی که در این سال ها تجربه کرده ایم، در موقعیتی ایستادیم که به نظرم موقعیت مناسبی است.

وی اضافه کرد: باوجود تمام کم لطفی ها، ایستاده ایم و در کنار یکدیگر فعالیت می نماییم. تابحال به لطف خداوند و به همت همکاران، نهال دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را از بادها و طوفان ها حفظ کردیم و ان شاالله این نهال بزودی ریشه های محکم تری پیدا خواهد نمود.

مدیرعامل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ضمن اشاره به برخی اقدامات کانون در یک سال قبل خاطرنشان کرد: برقراری بیمه پایه و تکمیلی مدیران، حذف بایگانی کاغذی دفاتر، پرداخت تنخواه نمایندگان استانی، راه اندازی خدمات سیار، ایجاد تعاونی چند منظوره دفاتر، اعطای وام قرض الحسنه، استقرار مشاور حقوقی و معاضدت قضایی از دفاتر در کانون و پرداخت کمک هزینه ورزشی به مدیران سراسر کشور همچون اقداماتی است که برای اولین بار در طول تاریخ تاسیس کانون اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه برای ماندگاری دفاتر، باید نوع خدمت و تنوع را افزایش دهیم، اظهار داشت: عرضه خدمات سیار، غیرحضوری، جهادی و مشورت ثبتی باید مدنظر قرار گیرد. در معماری جدیدی که کانون طراحی نموده است، در این خصوص پیش خواهیم رفت. در تمام این ها نقش محوری با دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است.

روحانی نیا افزود: ایجاد پیرنگ کانون یا توسعه پیوست آماده استفاده است؛ این طرح به معاونت خدمات مرکز آمار قوه قضاییه تحویل شده تا در صورت تایید جایگزین پیرنگ شود.

وی بیان نمود: ایجاد پنجره واحد کانون و ایجاد پایگاه اطلاعات پرونده جامع مدیران سراسر کشور همچون اقداماتی هستند که عملیات اجرایی آنها شروع شده و در آستانه بهره برداری هستند. پنجره واحد کانون، پنجره ای مجازی برای ایجاد ارتباط بر خط میان «مردم» و «دفاتر» است که در تابستان به مرحله اجرا خواهد رسید.

روحانی نیا اظهار داشت: آن چه که بخشی از جامعه علاوه بر خدمات پرارزش فعلی در دفاتر، طلب می کند خدمت غیرحضوری است. نهادهای مختلف اجتماعی به دنبال این هستند که انواع خدمات غیرحضوری رونق بگیرد و ما باید در این خصوص از سایر بخش ها پیشی بگیریم.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بیان نمود: بزودی به مدیران محترم اعلام می نماییم که هر کسی در هر نقطه ای هست، با مخابرات منطقه هماهنگ شود و اینترنت پرسرعت داشته باشد. با این کار شبکه داخلی دفاتر ایجاد شود و این امر دارای مزایای بسیاری است.

وی با تکیه بر حفظ کرامت مراجعان، اظهار داشت: راه اندازی خدمات مشورت حضوری در دفتر، انتقال سامانه سخا از مرکز به کانون، برقراری صلح یاری در تمام دفاتر کشور و اعتباربخشی به گواهینامه دستیاری خدمات قضایی در جهت ارتقای کرامت مراجعان صورت خواهد گرفت.

خانواده کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با شعار «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، از مردم برای مردم» در حدود بیشتر از هزار و ۲۰۰ دفتر با نیروهای متعهد و متخصص در سرتاسر کشور، در تحقق قوه قضاییه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی در همکاری با مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضایی، همواره مشغول خدمت رسانی به عموم مردم شریف ایران اسلامی است.
1402/04/18
09:00:00
5.0 / ۵
343
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد