حقوق و قضا
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

خیلی از کلاهبرداری ها مبتنی بر اسناد غیر رسمی صورت می گیرد

خیلی از کلاهبرداری ها مبتنی بر اسناد غیر رسمی صورت می گیرد

به گزارش حقوق و قضا، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: خیلی از کلاهبرداری ها در جامعه مبتنی بر اسناد غیر رسمی صورت می گیرد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین «احمدرضا پورخاقان» رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پنجمین همایش حقوق و قوانین ارتش که بامداد امروز (دوشنبه) در دانشگاه افسری خاتم الانبیاء (ص) برگزار گردید، با اعلان اینکه نقش نیروهای مسلح در امنیت کشورمان بی بدیل است، گفت: نیروهای مسلح ما مکتبی، مومن و با اقتدار به وظایف خود به خوبی عمل می کنند.

پورخاقان درباره ی پنجمین همایش رسته حقوق اظهار داشت: آموزش حرف اول را در موضوع حقوق می زند و جهل به قانون رافع مسئولیت نیست و همه باید به قانون مکلف باشیم و به موضوع آموزش در قانون صریحا متذکر شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به اهمیت آموزش اشاره نمود و اضافه کرد: در سایه آموزش می توان نیروهای مسلح سالمی داشت و این نشان دهنده اهمیت این مساله است.

پورخاقان به اهمیت موضوع آموزش های حقوقی در نیروهای مسلح اشاره نمود و اظهار داشت: نیروهای مسلح در آموزش حقوقی پیشگام هستند و مسائل حقوقی باید در نیروهای مسلح همگانی شود.

وی با اعلان اینکه خیلی از کلاهبرداری ها در جامعه مبتنی بر اسناد غیر رسمی صورت می گیرد، اضافه کرد: اگر زوایای مختلف حقوقی در نیروهای مسلح ما به خوبی آموزش داده شود اساسا در نگارش هر نوع قراردادی تجدیدنظر می شود و این خود در پیش گیری از وقوع هر نوع جرمی موثر است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به اقدامات موثر در حوزه آموزش حقوقی توسط نیروهای مسلح در میان کارکنان اشاره نمود و اظهار داشت: دوره آموزش حقوقی توسط سازمان قضایی نیروهای مسلح در سراسر کشور انجام شد ۷۵ هزار و ۱۹۳ نفر از نیروی های ارتش در این دوره ها شرکت داشتند و این اقدامات سبب پایین آمدن جرایم در نیروهای مسلح شده است.

منبع:

1402/04/13
09:27:59
5.0 / 5
492
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد