لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

راهبرد جدید قوه قضائیه برای جبران کمبود کادر قضایی استانها چیست؟

راهبرد جدید قوه قضائیه برای جبران کمبود کادر قضایی استانها چیست؟

به گزارش حقوق و قضا، کرمان دادستان انتظامی قضات اظهار داشت: بتازگی از طرف ریاست قوه قضائیه تدبیر شده که بصورت جذب های ویژه از میان حوزویان، تعدادی نیروهای قضایی در استانها جذب شده و بعد از برگزاری آزمون و طی روند قانونی، نیازهای قوه قضائیه در بخش کادر قضایی برطرف شود.


حجت الاسلام و المسلمین جعفر قدیانی امروز ۱۸ خرداد ماه در حاشیه آیین تجلیل از قضات برتر استان کرمان اضافه کرد: در امتداد راهبرد جذب ویژه قضات در استانها، هیئتی از تهران به استانها سفر می کنند و بعد از ثبت نام، آزمون و گزینش، کلاس های آموزشی مربوطه توسط قضات پیشکسوت برگزار می گردد و افراد برگزیده جذب دستگاه قضایی می شوند و این روش به عنوان یک مُسَکن، دست روسای دادگستری ها را برای تامین نیروی قضایی باز کرده است.
وی با اشاره به این مطلب که در تمامی استانها حدود ۵۰ درصد تشکیلات مصوب قضایی، قاضی فعال وجود دارد، عنوان کرد: از نظر کادر قضایی در کشور به شدت احساس کمبود داریم که با راهبرد جذب ویژه قضات قسمتی از مشکلات این حوزه برطرف خواهد شد.
دادستان انتظامی قضات اشاره کرد: جذب ویژه قضات در هر استان متناسب با نیاز و جمعیت و بنا به نظر ریاست کل دادگستری استانها به انجام می رسد.
قدیانی در بخش دیگری از سخنان خود از استان کرمان به عنوان استان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یاد کرد و اضافه کرد: معنویت این شهید هر فرد وارد شده به استان کرمان را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی وجود مجاهد سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی را حاصل انفاس قدسیه امام راحل دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جوری تبلیغ نکنید که انگار قاسم سلیمانی یک نفر بوده و به اتمام رسید برای اینکه کشور ما پر از قاسم سلیمانی هاست.
بدین سبب گزارش، در این مراسم از ۲۹ نفر از قضات استان کرمان با اهدای لوح از طرف ریاست قوه قضائیه تجلیل شد.
منبع:

1402/03/18
14:36:05
5.0 / ۵
357
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد