حقوق و قضا
غریب آبادی:

آزادی اسدی نتیجه تلاش ها برای پیگیری حقوق هموطنان در خارج از کشور است

آزادی اسدی نتیجه تلاش ها برای پیگیری حقوق هموطنان در خارج از کشور است

به گزارش حقوق و قضا، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: آزادی اسدی نتیجه کوشش های دستگاه های ذیربط در پیگیری حقوق هموطنان خود در خارج از کشور است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، اعلام نمود با تلاشهای به عمل آمده، اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که به صورت غیرقانونی در بلژیک در زندان به سر می برد، تا ساعاتی دیگر از راه عمان وارد کشور عزیزمان خواهد شد.
وی این اقدام را نتیجه تلاشهای دستگاههای ذیربط در پیگیری حقوق هموطنان خود در خارج از کشور دانست و اظهار داشت: این تلاش ها همچنان ادامه خواهد یافت.
اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی شاغل در وین از چهار سال پیش به افترا برنامه ریزی جهت حمله به گردهمایی گروهک منافقین در آلمان بازداشت و به بلژیک منتقل شد.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، وزارت خارجه عمان امروز (جمعه) با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود که عمان موفق به میانجیگری بین بلژیک و ایران برای حل مساله شهروندان زندانی شد؛ افرادی که از جانب تهران و بروکسل آزاد شدند، امروز به مسقط منتقل خواهند شد.
طبق گزارش خبرگزاری عمان، میانجیگری عمان در پاسخ به درخواست دولت های ایران و بلژیک جهت کمک به حل و فصل مساله اتباع دو کشور بوده که تلاشهای عمان منجر به توافق دو طرف برای آزادی متقابل شد.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان هم در توییتی نوشت: آقای اسدالله اسدی، دیپلمات بی گناه کشورمان که بر خلاف حقوق بین الملل و به صورت غیرقانونی بیشتر از پنج سال در آلمان و بلژیک بازداشت بود، الان در راه بازگشت به وطن است و بزودی وارد ایران عزیزمان خواهد شد. از تلاشهای مثبت سلطنت عمان در این راه تشکر می کنم.
منبع:

1402/03/07
10:56:23
5.0 / 5
320
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد