حقوق و قضا
توسط دستگاه قضا در مازندران انجام شد؛

رفع تصرف ۵۵۸ هکتار از اراضی ملی در مازندران

رفع تصرف ۵۵۸ هکتار از اراضی ملی در مازندران

به گزارش حقوق و قضا، مازندران رئیس کل دادگستری مازندران اظهار داشت: در یک سال قبل ۵۵۸ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در مازندران خلع ید و رفع تصرف شد.به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام محمدصادق اکبری ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد برخورد با زمین خواری، رفع تصرف از اراضی ملی و تاکید رئیس قوه قضاییه دراین مورد، اظهار نمود: سال قبل برخورد با متصرفان اراضی ملی در اولویت قرار گرفت واقدامات خوبی درسراسر استان انجام شد.

وی اهمیت گزارش های مردمی در رفع تصرف اراضی ملی وطبیعی را مورد تاکید قرارداد و اضافه کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و می توانند درصورت مشاهده تخلف و تصرف ازطریق سامانه سجام موارد را اعلام کنند تا پیگیری ها در زمان کمتری صورت گیرد؛ البته منابع طبیعی هم باید به صورت مستمر مشغول بازدید از حوزه های استحفاظی باشد.

رئیس کل دادگستری مازندران ضمن اشاره به میزان خلع ید اراضی استان، اظهار داشت: ۱۹۴ هکتار از اراضی ملی درسال ۱۴۰۰ رفع تصرف شد که درسال ۱۴۰۱ این رقم به ۵۵۸ هکتار رسید واین نشان از قاطعیت و پیگیری دستگاه قضایی استان در برخورد با متخلفان و حفظ اراضی ملی دارد.

این مسئول تصریح کرد: محافظت از اراضی ملی مختص یک اداره یا یک نهاد نیست، همه ی دستگاههای ذی ربط باید با همکاری وهمدلی عزم خویش را جزم کنند.

منبع:

1402/01/07
21:40:26
5.0 / 5
362
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد