حقوق و قضا
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح كشور اعلام كرد

کاهش چشم گیر جرائم نیروهای مسلح

کاهش چشم گیر جرائم نیروهای مسلح

به گزارش حقوق و قضا، کرمان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: شاهد کاهش چشم گیر جرائم نیروهای مسلح در طول چندین سال هستیم.


حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان بامداد امروز ۲۴ اسفندماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار داشت: سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور بصورت خاص برای رسیدگی به جرائم نیروهای مسلح تشکیل شده و این به سبب اهمیت موضوع است.
او افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح برای نظارت و صیانت از نیروهای مسلح تشکیل شده است.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با اشاره به بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی عنوان کرد: پیش گیری از وقوع جرم و صیانت از نیروهای مسلح وظیفه ماست و هر چه در این راه کوشش بیشتری شود اساسا جرم کمتری اتفاق می افتد و افتخار ما این است که بتوانیم وقوع جرم در میان نیروهای مسلح را به حداقل یا در یک نگاه آرمانی به صفر برسانیم.
او با اعتقاد به این که هر چه در میدان آموزش عرق بیشتری ریخته شود، در میدان جنگ خون کمتری به زمین ریخته می شود، اظهار داشت: همه هم و غم خودرا برای پیش گیری از وقوع جرم گذاشته ایم.
پورخاقان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه جلوگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح، اشاره کرد: طبق برآیند ما جرم در نیروهای مسلح کم اتفاق می افتد اما در برخی از نیروها به سبب ماموریت هایی که دارند، جرم رخ می دهد.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: سازمان قضایی نیروهای مسلح در ۲۵ سال قبل با پیشگیری جرائم رایج در نیروهای مسلح، هرچند این جرائم کم بود، موارد را کاهش داده و شاهد کاهش چشم گیر جرائم در طول چندین سال هستیم.
او در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: حجت الاسلام رضایی در این چندین سال در مسئولیت خود، خوش درخشیدند و انسان مومن و پاک دستی هستند و اصرار بر بازنشستگی داشت پس آقای توکلی را به عنوان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کرمان انتخاب کردیم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان نیز در این دیدار اظهار داشت: هر آمدنی رفتنی دارد اما این که فرد در این راه چگونه حرکت و کار را تحویل داده، مهمست.
او افزود: حجت الاسلام رضایی یکی از مفاخر قضایی هستند و باید طلاب و قضات از تجربیات چهار دهه وی بهره گیرند.
امام جمعه کرمان افزود: آقایان توکلی و رضایی در دیانت و استقلال دو چهره قابل افتخار هستند.
منبع:

1401/12/24
13:21:48
5.0 / ۵
432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد