حقوق و قضا
در دیدار با سیروس عسگری پس از ورود به ایران

علی باقری: آمریكا باید خسارت سه سال اسارت بدون دلیل اندیشمند ایرانی را بپردازد

علی باقری: آمریكا باید خسارت سه سال اسارت بدون دلیل اندیشمند ایرانی را بپردازد

به گزارش حقوق و قضا دبیر ستاد حقوق بشر ضمن استقبال از دكتر عسگری در فرودگاه امام خمینی (ره)، اظهار داشت: رژیم آمریكا باید خسارت ناشی از سه سال اسارت بدون دلیل یك استاد و اندیشمند ایرانی در زندان های آمریكا را بپردازد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر سیروس عسگری، استاد و دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا، صیح امروز چهارشنبه بعد از نزدیک به سه سال (از تیرماه ۱۳۹۶) به کشورمان بازگشت.
دقایقی بعد از ورود این شهروند ایرانی به وطن، علی باقری معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه ضمن خوش آمدگویی با وی دیدار و گفتگو کرد.
باقری هنگام استقبال از دکتر عسگری در فرودگاه امام خمینی (ره)، اظهار نمود: رژیم آمریکا باید خسارت ناشی از سه سال اسارت بدون دلیل یک استاد و اندیشمند ایرانی در زندان های آمریکا را بپردازد.
دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان اضافه کرد: دانش پژوهی استاد دانشگاه جرم بزرگی در بیدادگاه های آمریکا است که سه سال اسارت را به دنبال دارد.
وی خاطرنشان کرد: اگر تابحال ملت های عراق و افغانستان و فلسطین تاوان وحشی گری های توسعه طلبانه رژیم آمریکا را می دادند، اما امروز با فرمان رئیس جمهور آمریکا برای حمله سگ های شرور کاخ سفید به ملت آمریکا، واقعیت شیطانی رژیم آمریکا برای همگان رخ نموده است.
باقری تاکید کرد: حوادث چند روز اخیر نشان داد ملت آمریکا بیشتر از ملت های دیگر در آرزوی رهایی از سلطه حاکمان دیکتاتور رژیم آمریکا است.
معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه خاطرنشان کرد: کاری که پلیس نژادپرست آمریکا انجام داد کار غیرعادی در آمریکا نبود، چون که رژیم آمریکا سال ها است پای خویش را روی گلوی ملت های آزاده جهان قرار داده تا از آنها باج خواهی کند.
گفتنی است روز گذشته سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشته بود: دکتر عسگری با تلاشهای دیپلماتیک و همت دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن و نمایندگی دائم ایران در نیویورک، از اتهامات واهی تبرئه و آزاد شد.
او همینطور تصریح کرد که گمانه زنی ها درباره تبادل عسگری با فردی دیگر حقیقت ندارد و آزادی وی بر مبنای تبرئه از اتهامات بی اساس بوده است.1399/03/15
14:31:13
5.0 / ۵
2489
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد