حقوق و قضا
معاون اول قوه قضاییه:

برای تبادل تجربیات با هند در حوزه های مختلف آمادگی داریم

برای تبادل تجربیات با هند در حوزه های مختلف آمادگی داریم

حقوق و قضا: به گزارش حقوق و قضا، معاون اول قوه قضاییه در دیدار با رئیس دیوان عالی کشور هند ضمن ابراز خرسندی از عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاریهای شانگهای، بر آمادگی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری با دستگاه قضایی هند در زمینه های مختلف اجرای قانون و عدالت همچون پشتیبانی از حقوق بشر تاکید نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین مصدق اظهار داشت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی از مظلومین در سراسر جهان صرفاً بر مبنای انسان بودن آنهاست و از هند به عنوان یک کشور قدرتمند و دومین کشور پرجمعیت جهان انتظار داریم در این خصوص با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.
معاون اول قوه قضاییه با اشاره با موافقت نامه های دوجانبه میان هند و جمهوری اسلامی ایران در خواست کرد که زمینه استرداد مجرمین و انتقال محکومان و زندانیان ایرانی به ایران فراهم گردد.
رئیس دیوان عالی هند هم با اشاره با اشتراکات فرهنگی هند و ایران و اهمیت مسلمانان در هند رابطه دوستی بسیار عمیق میان دو ملت ایران و هند، از حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در هندوستان ابراز خرسندی کرد و ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در دستگاه قضایی هند تلاش می شود حقوق جامعه مسلمان همانند پیروان سایر ادیان، با بی طرفی کامل تضمین شود.
در ادامه این دیدار که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه و در فضایی بسیار دوستانه برگزار شد، رئیس دیوان عالی هند سوالاتی را درباب ساختار و تشکیلات قضایی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد که معاون اول قوه قضاییه به سوالات ایشان پاسخ داد.
در ادامه این دیدار دو طرف درباب موضوعات مختلف قضایی دو کشور همچون شیوه رسیدگی ها، نحوه جذب و ارتقای قضات، ساختارهای محلی و ملی قضایی و صلاحیت های مراجع قضایی مختلف در دو کشور بحث و بررسی کردند.
در آخر این جلسه، دو طرف بر تعمیق همکاریهای قضایی دو جانبه تاکید نمودند.
منبع:

1401/12/20
12:00:03
5.0 / 5
366
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد