لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس قوه قضائیه:

۴۸۴ میلیارد تومان اعتبار به دادگستری استان اصفهان اختصاص یافت

۴۸۴ میلیارد تومان اعتبار به دادگستری استان اصفهان اختصاص یافت

حقوق و قضا: رییس قوه قضائیه از اختصاص 484 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به دادگستری استان اصفهان برای رفع قسمتی از مشکلات این نهاد خبرداد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای شامگاه دوشنبه قبل از ترک اصفهان در نشست خبری با اشاره به این که در این سفر هیئت هایی به شهرستان های مختلف استان اصفهان اعزام شدند و گزارشاتی ارائه کردند، گفت: در جلسه امروز با فعالان اقتصادی و شماری از نمایندگان صنوف مسائل خوبی عنوان شد و مستقیم مشکلات فعالان اقتصادی و دانش بنیان ها از نزدیک شنیده شده؛ زمانیکه مشکلات و مسائل از نزدیک شنیده می شود احساس مسئولیت بیشتری برای رفع مسائل پیدا می کنم.
رئیس دستگاه قضا به نشستی با اقشار مختلف اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: شماری از نمایندگان اقشار همچون نماینده محترم شهدا، دانشجویان، کارگران و کشاورزان با صراحت درباره ی مسائل صحبت کردند و امید است بتوانیم قسمتی از مشکلات آنان را جامه عمل بپوشانیم.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای افزود: در جلسه ای که با خیران داشتیم، کمک کردند ۴۹ نفر از کسانی که محکوم به قصاص نفس بودند اولیای دم باتوجه به این ماه های پربرکت از حق قصاص خود گذشتند و ۴۷ نفر که حکم قطعی قصاص داشتند اولیای دم از حق قصاص صرف نظر کردند و برای ۲ نفری که قصاص عضو چشم داشتند آنان هم اولیای دم رضایت دادند.
وی همین طور به جلسه پس از ظهر با قضات و کارکنان دستگاه قضائی استان اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: دادگستری اصفهان مشکلات کمبود قاضی و کارمند اداری دارد و تعدادی از شهرستان ها به شدت به لحاظ ساختمان در مضیقه اند و برخی سازمان ها مانند ثبت و پزشکی قانونی گرفتار مشکلاتی هستند و زندان ها در داخل شهر قرار گرفتند که البته حل این ها زمان بر است و به سرعت صورت نمی گیرد.
رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: در جلسه شورای اداری که با حضور مدیران استانی انجام شد آنان نیز مطالب خودرا بیان نمودند و باتوجه به مشکلات عدیده ای که در اصفهان وجود دارد لازم است دولت، مجلس و قوه قضائیه دست به دست هم دهند که مشکلات را برطرف کنند.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای اشاره کرد: فرونشست زمین و آب و حقابه کشاورزان و تعدادی از مسائل زیست محیطی چون آلودگی هوا که اصفهان در بعضی سال ها تعداد کمی روز پاک داشته که این ها مسائل مهمی است که سه قوه باید برای رفع آنها کمک کنند.
وی اظهار داشت: استاندار اصفهان پروژه های خوبی را برای این قسمت ها تعریف کردند که باید از مرکز کمک گردد و برخی اختیارات به استاندار تعویض شود.
رئیس دستگاه قضا گفت: در اردیبهشت سال ۱۴۰۲ تعداد ۷۷۰ نفر نیروی اداری به دستگاه قضائی استان اصفهان تزریق خواهد شد و تا شهریور ماه سال آینده یکصد نفر قاضی جذب خواهیم کرد.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای اضافه کرد: برای رفع برخی مشکلات اداری در مجموع ۴۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار در مدت ۲ سال به دستگاه قضائی استان اصفهان کمک خواهیم کرد که بخش اعظم آن در سال ۱۴۰۲ تامین خواهد شد و اگر این مبلغ تزریق شود قسمتی از مشکلات رفع می شود.

1401/12/17
13:37:04
5.0 / ۵
363
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد