لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

حمایت قوه قضائیه از اقدام برای حفظ اراضی ملی و بیت المال

حمایت قوه قضائیه از اقدام برای حفظ اراضی ملی و بیت المال

به گزارش حقوق و قضا، معاون اول قوه قضائیه با تأکید بر لزوم پایبندی همگانی به قوانین مربوط به حفظ اراضی ملی اظهار داشت: قوه قضائیه از اقداماتی که منجر به صیانت از اراضی ملی و حقوق بیت المال شود، حمایت می کند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه در گردهمایی سراسری نمایندگان حاکم شرع و مدیران جهاد کشاورزی و امور اراضی کشور بر لزوم پایبندی همگانی به قوانین مربوط به حفظ اراضی ملی و حقوق بیت المال تاکید نمود.
در این همایش معاون اول قوه قضائیه با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه حفظ حقوق بیت المال ازجمله در زمینه اراضی اظهار داشت: در اینگونه همایش ها باید یک ارزیابی دقیق از عملکردمان داشته باشیم تا در آینده بتوانیم بهتر عمل نماییم.
حجت الاسلام مصدق با اشاره به اهمیت موضوع زمین در کشور اذعان کرد: در سال تولید دانش بنیان هستیم، بدین جهت باید در زمینه های مختلف همچون برای تضمین امنیت غذایی، تولید ثروت، جلوگیری از گسترش بی ضابطه شهرها و آثار آن تلاش مضاعفی داشته باشیم.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اصول مصرح قانونی اظهار داشت: هرگونه اقدامی که منجر به تخریب زمین شود، غیرقانونی و موجب به وجود آمدن مشکلات زیست محیطی می شود، بر این اساس نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

حجت الاسلام مصدق صیانت از اراضی را امری مهم دانست و اضافه کرد: باید تمام آحاد جامعه بدانند که زمین مال همه و فرزندان ما و نسل آینده است بدین سبب اهمیت این مساله باید برای افکار عمومی تشریح شود.
معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: پیشنهاد می کنم یک کارگروه و هیأت اندیشه ورز جهت بررسی قوانین در رابطه با اراضی تشکیل گردد و قوه قضائیه نیز پای کار است و از اقداماتی که منجر به صیانت از اراضی ملی و حقوق بیت المال شود، حمایت کامل خواهدنمود.
معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: حرکت ما برای صیانت از اراضی، نیازمند یک برنامه دقیق و مدون است تا ضمن اعمال نظارت بر اراضی واگذار شده، از تصرف اراضی جدید پیشگیری به عمل آید.
حجت الاسلام مصدق با اشاره به سند تحول و تعالی قوه قضائیه اظهار داشت: یکی از مهم ترین راهبردهای دستگاه قضائی ارتقا دانش تخصصی قضات است و دراین زمینه همگام با تخصصی کردن رسیدگی ها و دادگاه ها، بدنبال دانش افزایی در دستگاه قضائی هستیم.


منبع:

1401/12/05
10:42:47
5.0 / ۵
401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد