لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
نشست تخصصی معاونین و مدیران سازمان زندان ها؛

دادستان کل کشور: زندانبانی یکی از پرمشقت ترین و پردغدغه ترین مشاغل است

دادستان کل کشور: زندانبانی یکی از پرمشقت ترین و پردغدغه ترین مشاغل است

حقوق و قضا: حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در نشست تخصصی «معاونین و مدیران سازمان زندان ها» حضور یافت.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، وی در این جلسه که عصر امروز، سوم اسفندماه با حضور مسئولین دستگاه قضا و مدیران کل زندان ها برگزار شد، ضمن گرامیداشت ماه شعبان اظهار داشت: وظیفه خود می دانم به عنوان کسی که در جریان مسائل زندان ها، تلاش و سختی ها و خدمات باارزش زندانبانان قرار دارد، از شما زندانبانان تقدیر کنم.
منتظری تاکید کرد؛ مدیریت زندان و زندانبانی حقیقتا یکی از پرمشقت ترین و پردغدغه ترین مشاغل و مسئولیت ها است. پس به طور جدی باید به شما خسته نباشید گفت و توفیقاتتان را از خداوند درخواست نمود.
وی افزود: کمک به زندانیان و زندان ها را وظیفه خود می دانم. در مقایسه با مقدورات، صادقانه بگویم که زحمات زندانبانان قابل تقدیر است.
وی همین طور خاطرنشان ساخت: چه کسانی بوده اند که در زندان های کشور حتی حافظ قرآن شدند و دست از انحرافاتشان برداشته اند. این اقدامات قابل تحسین است.
منتظری به مدیران کل زندان ها تاکید داشت؛ به مطالبی همچون طبقه بندی زندانیان، انتقال زندان ها به فضای خارج از بافت شهری و یا اشتغال زندانیان البته با افزایش دستمزد آنان باید اهتمام جدی داشت.
دادستان کل کشور در عین حال خاطرنشان ساخت: با سارق و کسانی که امنیت جامعه را هدف قرار می دهد، ترحم و اغماضی نخواهیم کرد. کسی که جلوی ناموس مردم را می گیرد و با زور و تهدید جانی، مالش را می گیرد و به خانه مردم هجوم می برد اصلا قابل ترحم نیست. دادگاه ها باید متناسب با جرم اینها برخورد کنند.
او در آخر با ابراز خرسندی از عفو اخیر و آزادی جمع زیادی از زندانیان اظهار داشت: عفو رهبر معظم انقلاب تحرک دشمن را خلع سلاح کرد و لطف ایشان شامل کسانی شد که استحقاق لازم را داشتند. بدین سبب دقت کنید هرآنکه استحاق دارد نباید از قلم بیفتد و کسی هم که مستحق نیست نباید شامل عفو شود.1401/12/04
12:08:33
5.0 / 5
462
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد