حقوق و قضا

جمشید شارمهد به اعدام محکوم شد

جمشید شارمهد به اعدام محکوم شد

حقوق و قضا: دادگستری کل استان تهران از محکومیت ˮجمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندرˮ به اعدام آگاهی داد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، روابط عمومی دادگستری کل استان تهران اعلام نمود:

پس از اتمام رسیدگی به پرونده و انجام تحقیقات، دادگاه انقلاب تهران، جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر را به بهتان افساد فی الارض بوسیله طراحی و هدایت اقدامات تروریستی به اعدام محکوم نمود.

جمشید شارمهد متولد ۱۳۳۴ تبعه ایران و دارای تابعیت مضاعف آلمان و اقامت در آمریکا است.

گروهک تروریستی تندر در اواسط سال ۱۳۸۲ توسط برخی از عناصر سلطنت طلب به سرکردگی فتح الله منوچهری و فرود فولادوند با رویکرد تئوریزه کردن تروریست ضددینی در انگلستان تاسیس شده است.

این گروهک تروریستی با بهره بردن از رسانه های دیداری، شنیداری و مجازی مطالب توهین آمیزی مقابل دین مبین اسلام انجام داده است. بعد از انتخاب شارمهد در سال ۸۵ به عنوان سرکرده گروه از رویکرد نرم به رویکرد سخت و تروریستی تغییر مسیر می دهد و به اقدامات تروریستی در اماکن مذهبی، اقتصادی و حساس می پردازد، بطوریکه اقدامات جنایتکارانه این گروهک، سبب ناامنی جامعه و به خاک و خون کشیده شدن مردم شد.

براساس مستندات پرونده، جشمید شارمهد قصد انجام ۲۳ اقدام تروریستی داشته که موفق به انجام ۵ مورد آن شده است.

هدایت و رهبری گروهک تروریستی تندر، ارتباط با مقامات و افسران اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی، بمب گذاری در بین عزاداران حسینیه شهدا شیراز در ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ که منجر به شهادت رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۳۰۰ تن دیگر شد، انفجار در کفشداری حرم مطهر امام خمینی(ره)، حریق در هتل جهان تهران در هنگام ساخت و تهیه بمب جهت انفجار در زمینه علمیه آیت الله العظمی گلپایگانی (ره)، معاونت در تخریب عمدی بوسیله آمریت در ایجاد انفجار دکل صدا و سیمای فارس، معاونت در بی نظمی در نظم عمومی بوسیله ایجاد انفجار صوتی یک عدد بمب صوتی در شهرستان آبدانان استان ایلام، معاونت در تحریق عمدی بوسیله آمریت در تحریق عمدی پالایشگاه نفتی شهرستان شاهرود و مباشرت در افشای اطلاعات طبقه بندی شده مختصات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوسیله رادیو ماهواره ای تندر در تاریه ۱۴ ابان ماه سال ۹۶ و انتشار ان در برنامه تلویزیونی گروهک تندراز جمله اقدامات و اتهامات جمشید شارمهد است.

برنامه ریزی جهت بمب گذاری در مصلای رشت، برنامه ریزی برای ترور استاندار وقت گیلان، برنامه ریزی و طراحی برای انفجار لوله های انتقال نفت بندر گناوه، برنامه ریزی به قصد بمب گذاری در نمایشگاه کتاب تهران، قصد انجام عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی با بهره بردن از مواد شیمیایی، برنامه ریزی اعضای گروه برای سرقت صرافی و بانکها جهت ایجاد رعب و وحشت در جامعه و تامین مالی برای انجام عملیات های تروریستی، قصد ترور یکی از مقامات و مسئولان محلی شهرستان مریوان، قصد عملیات تروریستی انفجار در حوالی حرم حضرت معصومه (س) در قم، قصد بمب گذاری در زمینه علمیه امامزاده شاه فیض شیراز، برنامه ریزی برای بمب گذاری در سرویس حمل و نقل مسئولان و پرسنل اداری بسیج و سپاه در شهر شیراز و ترور آیت الله حائری امام جمعه وقت شیراز از اقداماتی است که گروهک تروریستی تندر قصد انجام آنها را داشتند.

پس از دستگیری متهم و صدور کیفرخواست، رسیدگی به این پرونده در هفت جلسه با حضور متهم و وکیل وی و شکات و خانواده شهدای ترور به ریاست قاضی صلواتی انجام شد.

متهم در مراحل مختلف رسیدگی به پرونده، مسئولیت تمام اقدامات تروریستی گروهک تروریستی تندر را برعهده گرفته و برتاثیرگذاری خود بر مجریان و عوامل اقدامات تروریستی که به شهادت و زخمی شدن ده ها تن از شهروندان ایران منجر شده اذعان داشته است.

پس از بررسی کامل پرونده، مستندات و قرائن موجود و گرفتن دفاعیات متهم و وکیل وی، بر طبق رای دادگاه اقدامات جمشید شارمهد به شکل گسترده سبب بی نظمی شدید در نظم عمومی و از مصادیق افساد فی الارض بوده و بزهکاری متهم محرز و مسلم تشخیص داده و به اعدام محکوم شد.

این حکم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.
1401/12/03
07:45:36
5.0 / 5
377
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد