لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان كرمان:

قوه قضاییه در شنیدن انتقادات و ایرادات، خط قرمزی برای خود قائل نیست

قوه قضاییه در شنیدن انتقادات و ایرادات، خط قرمزی برای خود قائل نیست

به گزارش حقوق و قضا، کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن اشاره به این که برگزاری جشنواره رای بیان کننده آنست که قوه قضاییه در شنیدن انتقادات و ایرادات، خط قرمزی برای خود قائل نیست، اظهار داشت: نتیجه سنجش آرای صادره در نهایت منجر به آن می شود که طبق موازین قانونی و شرعی بوده و قابل ارائه به افکار عمومی و افراد متخصص است.


حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز ۱۱ بهمن ماه در اولین جشنواره رای با موضوع آراء قضایی متقن با تاکید بر رویکرد تحول و تعالی در کرمان اضافه کرد: اگر در قوه قضاییه سیاست هایی اعمال می شود که مبتنی بر آمار است، این سیاست ها باید مورد توجه باشد و مهمست اما در کنار توجه به آمار و کمیت کار، باید به کیفیت رسیدگی ها و استواری آراء صادره دقت بیشتری صورت گیرد و بر این اساس، قاضی موفق، فردی است که در کنار توجه به کمیت آرا، کمترین نقض رای را داشته باشد.
وی با اشاره به این مطلب که اولین جشنواره رای با موضوع آراء قضایی متقن با تاکید بر رویکرد تحول و تعالی، ابتکار بسیار عالی و ارزشمندی بوده است، اشاره کرد: آرایی که در معرض نقد قرار می گیرد، کار علمی همراه با تبادل تجربیات است که منجر به تجربه اندوزی برای همکاران خصوصاً قضات جوان می شود.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که نشست های نقد رای نیز بمنظور ارتقاء سطح استواری و اتقان آراء قضایی برگزار می شود، اشاره کرد: در سند تحول و تعالی قضایی به موضوع اتقان آراء توجه ویژه ای انجام شده است.
حمیدی با تأکید بر این مطلب که میزان نقض آراء باید به پایین ترین میزان ممکن کم شود، اظهار داشت: مردم انتظار دارند، در رای صادره از طرف قضات، حق و حقوق آنها استیفاء شده و آرای صادره عادلانه باشد.
وی تصریح کرد: در برنامه های نقد و نقدپذیری تلاش می شود به نقطه ای برسیم که میزان صدور آراء عادلانه در دستگاه قضایی بالا رفته و سیاست های اتقان آراء نیز روز به روز بیشتر نهادینه شود.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان کرمان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: جشنواره رای با موضوع آراء قضایی متقن با تاکید بر رویکرد تحول و تعالی برای اولین بار از طرف معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان کرمان و مبتنی بر تاکیدات مطروحه در سند تحول و تعالی قضایی اجرائی شده است.
محمدباقر اسلامی با اشاره به این مطلب که در مجموع ۱۰۰ رای صادره از طرف ۴۳ نفر از همکاران قضایی در این جشنواره مورد رقابت قرار گرفته است، اضافه کرد: بعد از دریافت آثار افراد شرکت کننده، سه گروه داوری در مباحث حقوقی و کیفری کار داوری این آثار را بر عهده داشته اند که در نهایت سه نفر از همکاران قضایی در مباحث کیفری و سه نفر از همکاران قضایی در مباحث حقوقی به عنوان نفرات برتر معرفی شده اند.
وی تصریح کرد: جشنواره رای در سنوات گذشته با رویکرد پیشگیرانه توسط معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار می شده است.
براساس این گزارش، در اولین جشنواره رای با موضوع آراء قضایی متقن با تاکید بر رویکرد تحول و تعالی، آراء صادره از طرف محمدرضا صفاری، محمدصالح شیخ زاهدی و سجاد دوستعلی در بخش حقوقی و آراء صادره از طرف حسین رمضانی زاده، احمد سالاری و سلمان اعظمی در بخش کیفری حائز زتبه های برتر شدند.
منبع:

1401/11/12
08:51:50
5.0 / ۵
387
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد