حقوق و قضا

ورود دادگستری خراسان شمالی به موضوع ساماندهی و رفع مشکلات کامیون داران

ورود دادگستری خراسان شمالی به موضوع ساماندهی و رفع مشکلات کامیون داران

حقوق و قضا: حقوق و قضا: خراسان شمالی رییس کل دادگستری خراسان شمالی از ورود جدی دستگاه قضایی استان در امتداد بررسی، پیگیری، ساماندهی و رفع مشکلات کامیون داران آگاهی داد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، حجت الاسلام والمسلمین رضا براتی زاده با اشاره به موضوع ماموریت معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری کل استان درباب بررسی اهم مطالبات و درخواست های کامیونداران و پیگیری مشکلات آنان در ابعاد مختلف تا حصول نتیجه، اظهار داشت: برمبنای مأموریتی که در این جهت مقرر و پیش بینی شده بود در مجموع شش نشست فوق العاده (معادل ۱۵۰ نفر ساعت) با حضور نمایندگان این حوزه صنفی و با مشارکت مدیران دستگاه های مرتبط شامل استانداری، فرمانداری، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، شرکت پخش فرآورده های نفتی، شهرداری و تامین اجتماعی انجام شد.
وی با اعلان اینکه سعی شده در جمع بندی و ابلاغ مصوبات این جلسات، تمامی ابعاد مسائل مورد بحث، بطور کامل دیده شود، اشاره کرد: باتوجه به بررسی های انجام شده و ریشه یابی و لطمه شناسی مشکلات، اساسا اجرای این مصوبات و مقررات می تواند مشکلات مطروحه را به میزان معتنابهی مرتفع نماید.
مقام عالی قضایی استان درباره ی جزییات تعدادی از مصوبات نیز اظهار داشت: قرار شد تمامی مالکان و رانندگان کامیون ها و کمپرسی ها با همکاری شهرداری علاوه بر گرفتن پروانه فعالیت، سوخت مورد نیاز خودرا فقط بوسیله مجاری و سازوکارهای پیش بینی شده در این خصوص و مشخصا با صدور «باربرگ» تامین کنند.
براتی زاده با تاکید مضاعف بر ضرورت انسجام بخشی و تمرکز مدیریت جهت انجام بهتر امور، اظهار داشت: قرار شد با همکاری شهرداری و با همراهی نمایندگان کامیون داران و کمپرسی داران زمینه های راه اندازی سامانه سیپاد فقط برای افرادی فراهم گردد که مجوزهای قانونی لازم را گرفتن کرده باشند.
رئیس کل دادگستری استان همین طور از پیگیری و رفع مشکلات مربوط به شارژ کارت سوخت، برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی با محوریت آشنایی کامیون داران و کمپرسی داران با سامانه باربرگ، اختصاص سهمیه سوخت به ناوگان درون شهری بر طبق باربرگ و کیفیت پیمایش و رفع مشکلات در رابطه با بیمه کمپرسی داران و ارائه اسامی و مشخصات رانندگان دارای پروانه به تامین اجتماعی به عنوان دیگر مصوبات این جلسه یاد کرد.1401/11/11
10:04:45
5.0 / 5
395
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد