حقوق و قضا
با حضور مسئولان كشوری و استانی؛

معرفی رییس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح اردبیل

معرفی رییس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح اردبیل

حقوق و قضا: آیین تکریم و معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل با حضور مسئولان کشوری و استانی در اردبیل اجرا شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، در این مراسم که ظهر پنجشنبه در سالن ولایت اردبیل برگزار شد، از زحمات ۶ ساله «کریم نوروزی» قدردانی و «بهروز میرعلیزاده» به عنوان رییس جدید سازمان قضائی نیروهای مسلح و شعبه اول تجدید نظر استان اردبیل معرفی گردید.
در این مراسم رییس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان اردبیل توفیق خدمت در مجموعه قضائی نیروهای مسلح را در سایه اعتماد مسئولان، توفیقی همراه با خدمت صادقانه و خاضعانه اعلام نمود و اظهار داشت: بنده قبل از این سمت مستشار دادگاه تجدید نظر نظامی استان اردبیل داشته و به عنوان قاضی نمونه معرفی شده ام.
بهروز میرعلیزاده اظهار داشت: با اهمیت ترین رسالت دادگاه کیفی، دادسراها و دادگاه های نظامی تحقق عدالت و رسیدگی به تظلمات است که در این عرصه بیشترین تاکید بر رسیدگی و صدور سریع احکام است.
وی اشاره کرد: در دنیای امروز از روش های علمی و عقلانی در کاهش جرایم استفاده می نمایند که در اصل ۵۶ قانون اساسی نیز بر پیش گیری از وقوع جرم تاکید شده و مقام معظم رهبری در سند تحول قضائی نیز بر آن تاکید نمودند.
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان اردبیل ضرورت کنار گذاشتن روش های سنتی و بهره گیری از روش های مدرن همراه با فناوری ها را در دستگاه عدلیه کشور با نگاه پیشگیرانه تصریح کرد و اظهار داشت: مقدم تر از پیشگیری، لطمه شناسی تهدیدها و مسائل اجتماعی است که به آسانی می توان در بستر دادگاه هوشمند و عدالت دیجیتال زمینه ساز کاهش بزه و لطمه اجتماعی بود.
میرعلیزاده از طلاق، اعتیاد و سایر لطمه های اجتماعی و فرهنگی به عنوان بسترساز وقوع جرایم یاد کرد و اضافه کرد: جلوتر از پیشگیری، تاکید ما بر حل این مشکلات و نقیصه ها است تا زمینه بهبود شرایط اجتماعی به کاهش جرایم نیز منجر شود.
وی حفظ حقوق و حرمت مراجعین را تصریح کرد و اشاره کرد: در اصل ۳۰ قانون اساسی بر ممانعت از هتک حرمت و حیثیت دستگیرشدگان و حتی افراد زندانی و تبعیدی تاکید شده و ما حق نداریم آبرو و حیثیت متهمان و افراد دستگیر شده را ببریم.
میرعلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در کنار حفظ حرمت افراد، ضرورتی ندارد تا اصرار این متهمان به خانواده های آنها نیز منتقل شود بلکه لازم است تا صیانت حقوق عامه به عنوان یک حرکت مؤثر مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان اردبیل احقاق حق نیروهای مسلح و صدور رأی را همراه با رعایت حق الناس تصریح کرد و بیان کرد: اعتقاد راسخ داریم که امنیت پایدار در جامعه نتیجه عمل به قانون است و نیروهای مسلح در عمل به قانون پیشرو و پیشتاز هستند.
در این مراسم رییس سابق سازمان قضائی نیروهای مسلح استان اردبیل نیز به ۶ سال حضور خود در استان اردبیل اشاره نمود و افزود: آمار پرونده های دادگاه نظامی در این استان صفر است و تعداد زندانیان نیز در این عرصه به تعداد انگشتان دست نمی رسد.
کریم نوروزی اظهار داشت: سلامت و صداقت نیروهای مسلح در استان اردبیل زبانزد عام و خاص است و این نتیجه پرورش نیروهای توانمند در این حوزه و اعتماد مردم به آنها است.


منبع:

1401/11/08
11:55:41
5.0 / ۵
470
مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد