حقوق و قضا

صدور قرار وثیقه برای الهام مدرسی

صدور قرار وثیقه برای الهام مدرسی

به گزارش حقوق و قضا، البرز رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور وثیقه برای الهام مدرسی اطلاع داد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، در هفته های اخیر رسانه های معاند با انتشار اخبار کذب در مورد فردی به نام الهام مدرسی ادعاهای بی اساسی را در مورد این فرد مطرح کرده اند.

این رسانه ها مدعی شده اند که الهام مدرسی علیرغم بیماری ژنتیکی کبد از دسترسی به پزشک محروم بوده و شرایط جسمی مناسبی ندارد.

حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری البرز در گفتگو با میزان در ارتباط با پرونده الهام مدرسی و ادعاهای مطرح شده در مورد این فرد اظهار نمود: در تاریخ ۲۵ آبان ماه فردی به افترا اقدام ضد امنیت ملی از راه تهیه و ساخت کوکتل مولوتوف تحت تعقیب قرار می گیرد که در تحقیقات مقدماتی اعلام می کند به اتفاق ۲ نفر دیگر و به در خواست الهام مدرسی به ساخت کوکتل مولوتوف اقدام نموده اند.

وی اضافه کرد: متهم دستگیر شده در تحقیقات اعلام نموده است که در محل خواربار فروشی دارد به واسطه شغل خود با الهام مدرسی که ساکن فردیس است، آشنا بوده است و ایشان در ایام اغتشاشات از راه واتساپ اخبار اغتشاشات را برایم ارسال می کرد و می گفت باید حرکتی انجام دهیم.

وی اضافه کرد: متهم در اظهاراتش گفته است که به همراه ۲ نفر از دوستانش ۱۰ عدد کوکتل مولوتوف ساخته و تحویل الهام مدرسی داده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان نمود: هر سه متهم در اقرارشان اعلام نموده اند که الهام مدرسی به آنها گفته است که باید نارنجک و اسلحه هم تهیه نماییم و برای این مورد باید پول تهیه نماییم، همینطور در شب آتش گرفتن زندان اوین به سمت تهران رفتیم اما به علت ترافیک به زندان اوین نرسیدیم و خانم مدرسی به آنها گفته است که با عنایت به آتش گرفتن اوین قصد انتقال زندانیان را به زندان رجایی شهر دارند باید جلوی زندان رجایی شهر را شلوغ نماییم.

فاضلی هریکندی بیان نمود: علاوه بر ادله دیگر موجود در پرونده، خود الهام مدرسی پس از دستگیری موارد اعلام شده توسط متهمان دیگر پرونده را پذیرفته و در اقرار خود اعلام نموده که عضو یک گروه تلگرامی و تحت تعالیم آن گروه بوده و به این گروه عکس نیروهای بسیجی و موقعیت پایگاه بسیج را برای آنها ارسال کرده و همینطور اعلام نموده است می دانسته که انگیزه آنها از داشتن عکس نیروهای بسیجی قتل آنها و پایگاه بسیج آتش زدن آن بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بازجو پرونده برای متهم الهام مدرسی مطابق مقررات بعد از تفهیم اتهامات به وی و با عنایت به نوع جرم و مجازات، قرار بازداشت موقت صادر و دستورات مقتضی جهت انجام تحقیقات لازم و تکمیل پرونده صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار داشت: با عنایت به این که الهام مدرسی بعد از بازداشت اعلام نمود که از سالهای قبل نوعی بیماری ژنتیکی و مزمن کبد دارد و تحت درمان است، در حین انجام تحقیقات پرونده، ضمن در اختیار قرارگرفتن داروهایی که مصرف می کرده، کلیه اقدامات درمانی لازم از قبیل حضور پزشک متخصص در زندان، همینطور اعزام وی به خارج از زندان نزد پزشکان متخصص جهت معاینه و ادامه روند معمول درمان و حتی بستری در بیمارستان برای انجام معاینات بیشتر صورت گرفته و تابحال هم پیگیری روند درمان وی ادامه دارد.

فاضلی هریکندی اضافه کرد: با عنایت به بازداشت بودن متهم دستورات لازم برای تکمیل تحقیقات پرونده صادر و در نهایت بعد از خاتمه تحقیقات مقدماتی، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست پرونده الهام مدرسی از جانب دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس صادر شد و جهت رسیدگی و صدور رای به دادگاه ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: دادگاه انقلاب استان البرز ضمن تعیین وقت رسیدگی، با عنایت به تکمیل تحقیقات پرونده در دادسرا و با لحاظ وضعیت متهم، طبق مقررات با فک قرار بازداشت موقت و تخفیف آن، برای الهام مدرسی قرار تأمین وثیقه صادر کرد و متهم هم در صورت معرفی وثیقه آزاد خواهد شد.
1401/10/28
14:37:43
5.0 / ۵
487
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد