حقوق و قضا
توسط دادگستری مازندران تشریح شد

یکی از لیدرهای اغتشاشات نوشهر به اعدام محکوم شد

یکی از لیدرهای اغتشاشات نوشهر به اعدام محکوم شد

حقوق و قضا: مازندران بعد از برگزاری جلسات دادگاه و گرفتن دفاعیات متهم و وکیل عرشیا تکدست؛ دادگاه وی را به بهتان افساد فی الارض و محاربه به اعدام محکوم کرده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل دادگستری مازندران، در پی ادعاهای مطرح شده درباب پرونده عرشیا تکدستان یکی از متهمان اغتشاشات اخیر در شهرستان نوشهر، این فرد لیدری جمعیت در میدان اصلی شهر را به عهده داشته و اقدامات مجرمانه قابل توجهی را در اغتشاشات انجام داده است.

براساس دادنامه صادره از طرف دادگاه انقلاب مازندران، محاربه و افساد فی الارض بوسیله ارتکاب جرم به شکل گسترده مقابل امنیت داخلی کشور و تخریب اموال به شکلی که سبب بی نظمی شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی و ورود خسارت عمده به اموال عمومی شده است، تخریب، ایجاد حریق و خرابکاری در اموال و تاسیسات مورد استفاده عمومی بمنظور بی نظمی در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی، تحریک تعدادی از شهروندان به ایجاد ناامنی و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور همچون اتهامات انتسابی به متهم تکدستان در پرونده است.

امارات و قرائن موجود در پرونده، اعترافات خود متهم و همدستان وی و گزارش ضابطین حاکی از آنست که متهم در حلقه اول به عنوان لیدر در هدایت و رهبری اغتشاشگران نقش اصلی را داشته است.

در پیام هایی که متهم با دوستان خود در فضای مجازی رد و بدل کرده، آمده است: « در چالوس و نوشهر غوغا بپا کردیم»، «مامور ناجا را در تجمعات زدم» و… عرشیا تکدستان صراحتا نسبت به اقدامات خود و نقش آفرینی جدی در اغتشاشات اعتراف کرده و حادثه را اینطور شرح داده است: روز اول اغتشاشات در میدان آزادی حاضر بودم و افراد را در آنجا تشویق می کردم. یک شیشه دلستر و سنگ سمت تویوتای نیروی انتظامی پرتاب کردم. سپس به سمت شهرداری حرکت کردیم، سنگری که به مناسبت هفته دفاع مقدس تولید شده بود را از گوشه خیابان به وسط خیابان آوردم و راه را مسدود کردم.

وی همین طور در اعترافات خود گفته است: پیش از این که به سمت شهرداری حرکت کنم یکی از ماموران نیروی انتظامی را دنبال کردم، جو درست کردم تا ماموران بترسند و میدان را خالی نمایند.

متهم همین طور پیام هایی را به رسانه های ضد انقلاب همچون شبکه تروریستی ایران اینترنشال ارسال کرده است.

براساس این گزارش، در حوادث و اغتشاشات شهرستان نوشهر که عرشیا تکدستان لیدری گروهی از اغتشاشاگران افراد حاضر در تجمع را برعهده داشته و مردم را تحریک و تشویق به آشوب می کرده است، چند نفرجان خودرا از دست داده اند و برخی از ماموران تامین امنیت نیز مجروح شده اند.

همچنین بر طبق بررسی های انجام شده، در پی این اغشتاشات خسارت هایی قریب به ۴۰ میلیارد تومان به اماکن عمومی همچون ۱۵ بانک، ساختمان نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، شهرداری، آتش نشانی، فرمانداری و بخشداری مرکزی وارد شده است.

در نهایت بعد از برگزاری جلسات دادگاه و گرفتن دفاعیات متهم و وکیل وی، دادگاه عرشیا تکدست را به بهتان افساد فی الارض و محاربه به اعدام محکوم کرده است.
1401/10/17
10:29:23
5.0 / 5
495
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد