لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس سازمان زندان ها:

توسعه پابندهای الکترونیک مورد توجه جدی قوه قضاییه است

توسعه پابندهای الکترونیک مورد توجه جدی قوه قضاییه است

به گزارش حقوق و قضا، اصفهان رییس سازمان زندان ها اظهار داشت: می توانیم قسمتی از زندانیان را با بهره گیری از پابند الکترونیک در بیرون از زندان نگه داریم و البته در توسعه آن بر اجرای دقیق مسائل قانونی پایبند هستیم.


غلامعلی محمدی، در مسافرت یک روزه خود به اصفهان و در ساعات ابتدایی این روز کاری در نشست شورای قضایی استان حضور یافت و به گفتگو با رئیس کل دادگستری نشست.
وی ادامه داد: در این خصوص روز گذشته برخی از زندان های استان توسط مدیران بازدید شد و امروز هم تعداد دیگری از زنداهای استان مورد سرکشی قرار می گیرد. خوشبختانه در اصفهان اصفهان هم آمار بازدید بخصوص حضور قضات قابل اعتناست.
مهمترین مأموریت ما در زندانبانی، اصلاح و تربیت افراد به خطارفته است
به گزارش حقوق و قضا به نقل از میزان، رئیس سازمان زندان ها در عین حال زیرساخت های استان اصفهان در حوزه امور اصلاحی وتربیتی را نیازمند توسعه کیفی نرم افزاری دانست. او همینطور خاطرنشان کرد: مهم ترین مأموریت ما در زندانبانی، اصلاح و تربیت افراد به خطارفته است. برای تحقق این مهم توسعه اشتغال و حرفه آموزی، تأمین زندانیان در دوران بعد از خروج، پشتیبانی از خانواده آنان و غیره را دردستور کار گذاشته ایم.
محمدی با این وجود اشاره کرد: در زندان ها با افراد سابقه داری مواجه هستیم که گاها جرائم خشنی را هم مرتکب شده اند که لازم است دقت بیشتری درمورد این دست از زندانیان صورت بگیرد بخصوص این که امنیت جامعه باید تأمین شود.
پابند الکترونیک را بعنوان تأسیس قانونی قابل اعتنا مدنظر داریم
او همینطور پابند الکترونیک را تأسیس قابل اعتنا و جدیدی معرفی نمود و در اینباره اظهار داشت: می توانیم بخشی از زندانیان را با استفاده از پابند الکترونیک در بیرون از زندان نگه داریم. الان هم توسعه پابندهای الکترونیک مورد توجه جدی دستگاه قضا است و در توسعه آن بر اجرای دقیق مسائل قانونی پایبند هستیم. بهرحال وجود زندان یک حقیقت است و باید متناسب با تعداد جمعیت کیفری، امکان مناسب برای نگه داری این افراد داشته باشیم.
وی در این جلسه تاکید کرد: برای انتقال زندان ها از بافت شهری نیازمند حمایت دولت هستیم.
زندان را محل تربیت می دانیم
در ادامه این نشست هم حجت الاسلام جعفری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان ضمن اشاره به این که نخستین جرائم موجود در استان با محوریت مواد مخدر است، اظهار داشت: مجموعه زندان های استان خوشبختانه تلاش ها و عملکرد خوبی دارند و این سفرها حتما حاوی برکات بسیاری است.
وی با گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: زندان محل تربیت است و زندانبان ها ابتدا باید مصلح باشند تا بتوانند اصلاح و تربیت را به درستی انجام دهند؛ در حال حاضر هم وضعیت زندان های استان شرایط خوبی را سپری می کند.
حجت الاسلام جعفری درمورد سرکشی های مداوم از زندان ها اظهار داشت: سرکشی های زیادی از زندان ها توسط کارشناسان قضایی و حتی اساتید مختلف اخلاق، روانشناسی و… صورت می گیرد. در نهایت تلاش ما اینست که جمعیت کیفری را تا حد ممکن کاهش دهیم. قابل ذکر است در این جلسه دادستان و معاون قضایی دادگستری استان اصفهان گزارشی از وضعیت قضایی و آمار زندانیان عرضه دادند.
منبع:

1401/10/16
12:44:54
5.0 / 5
416
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد