حقوق و قضا
معاون شهردار تهران تاكید كرد

لزوم حمایت دستگاه قضایی و پلیس برای مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در تهران

لزوم حمایت دستگاه قضایی و پلیس برای مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در تهران

حقوق و قضا: معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران بر لزوم حمایت دستگاه قضایی و پلیس برای مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در تهران تاکید نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، علیرضا جاوید در سومین جلسه قرارگاه ایمنی کالبدی شهر تهران اظهار داشت: در زمینه ساخت و سازهای بدون مجوز نیازمند حمایت و پشتیبانی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به عنوان ضابط اجرائی هستیم تا با همکاری آنها ممانعت از وقوع ساخت و سازهای بدون مجوز صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: ایجاد اغتشاشات اخیر در کشور سبب درگیری پلیس در این مساله شد. پس نمی توانستیم همکاریهای لازم را با پلیس برای مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز برقرار نماییم. در همین راستا در مناطق ۵، ۱۷، ۱۸ و بخش هایی از منطقه ۴ و همین طور قسمتی از منطقه یک به شدت با سو استفاده برخی فرصت طلبان مواجه بودیم که از درگیری های امنیتی برای توسعه ساخت و سازهای بدون مجوز بهره برده اند.
جاوید اشاره کرد: البته در شهرداری تهران مجموعه یگان حفاظت و شهربان و حریم بان ضمن پرهیز از ایجاد هر گونه ناامنی ناشی از این برخوردها با ساخت و سازهای بدون مجوز مقابله کردند و در این راه شهرداری های مناطق نیز همراهی های مناسبی داشتند.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران اشاره کرد: هم اکنون که بی نظمی ها به حداقل رسیده در دو ماه باقیمانده تا آخر سال با حمایت دستگاه قضائی و پلیس باید در منطقه ۱۹ و یک با باقیمانده این ساخت و سازهای بدون مجوز برخورد شود.
وی افزود: در منطقه یک در بعضی نقاط بلندمرتبه سازی بدون مجوز صورت گرفته، پس باید در تمامی نقاط مستعد این بی نظمی ها برخورد لازم صورت بگیرد و پیشنهاد و درخواست ما این است که با حمایت دستگاه قضایی و پلیس این امر محقق شود.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه حجت الاسلام مرادی نماینده دادستان تهران نیز اظهار داشت: در موضوعات مطرح شده در این نشست نیازمند تشکیل چند کارگروه خاص هستیم. موارد مهمی عنوان شد که نیاز است خارج از نوبت مورد بررسی قرار گیرند. این موارد باید بررسی شوند و دادستانی این آمادگی را دارد که در مورد مسائل حقوقی در خدمت شما باشد.
وی اضافه کرد: در ارتباط با ساخت و سازها دو موضوع ایجابی و سلبی باید مورد توجه قرار گیرد. در موارد سلبی آن چیزی است که از طرف ما و شهرداری تهران انجام می شود؛ اما در بحث ایجابی باید ضمن انجام وظایف خود، صرفه مردم را نیز در نظر بگیریم.
منبع:

1401/10/14
13:55:56
5.0 / 5
347
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد