حقوق و قضا
انجمن حمایت زندانیان مركز اعلام كرد

خانواده یك زندانی نیازمند چشم انتظار كمك های خیرین است

خانواده یك زندانی نیازمند چشم انتظار كمك های خیرین است

به گزارش حقوق و قضا انجمن حمایت زندانیان مركز اعلام نمود: نرگس خانم همسر یك زندانی نیازمند،   یكی از هزاران زنی است كه تاوان اشتباه همسرش را پس می دهد و تا قبل از كرونا درگوشه ای از این شهر با پاك كردن سبزی روزگار خود و فرزندانش را می گذراند  ولی اكنون وضعیت شغلی اش هم به علت بیماری كرونا معلق مانده و نیازمند كمك خیرین است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، انجمن حمایت زندانیان مرکز در گزارشی آورده است:

در گوشه و کنار این شهر خانواده هایی هستند که بار گناهی ناکرده را به دوش می کشند، بار گناهی که یک نفر مرتکب شده و حالا باید چند نفر تاوان آنرا بدهند. خانواده هایی که نگاهشان آنقدر پر درد و سنگین است که وقتی چشم در چشم شان می دوزی بغض می کنی از این همه بی رحمی دنیا.

نرگس خانم یکی از هزاران زنی است که تاوان اشتباه همسرش را پس می دهد و تا قبل از کرونا درگوشه ای از این شهر با پاک کردن سبزی روزگارش را می گذراند تا خرج دو دخترش را بدهد ولی اکنون وضعیت شغلی اش هم به علت بیماری کرونا معلق مانده است.

هزینه بر بودن رشته تحصیلی فرزندان نرگس خانم که درهنرستان معماری درس می خوانند از یک سو و ناتوانی در پرداخت اجاره منزل از طرفی مشکلات اقتصادی زیادی را برای این سرپرست خانواده به وجود آورده است.

خانه شان، آپارتمانی ۶۰ متری در جنوب تهران است. در ابتدای ورود به خانه نخستین چیزی که نظرم را جلب می کند تمیزی و نظم و ترتیب خاصی است که در چیدمان خانه رعایت شده و اسباب و اثاثیه زیادی ندارند و این مورد وقتی بیشتر به چشم می آید که هنگام صحبت با نرگس خانم صدایم در محیط می پیچد.

یک تلویزیون قدیمی، یک لباسشویی، یک یخچال کهنه و یک اجاق گاز تمام وسایل خانه را تشکیل می دهد.

از نرگس خانم در مورد وضعیت معیشتی اش سوال می کنم که می گوید: پس از کرونا شغل خانگی ام را که پاک کردن سبزی بود از دست دادم و همین سبب شد تا نتوانم اجاره خانه را به صورت مرتب پرداخت کنم و ازطرف دیگر برای پرداخت هزینه های تحصیلی بچه ها با مشکل روبرو شده ام و اگر خواهرم کمک نمی کرد معلوم نبود الان چه وضعیتی داشتم.

از علت زندانی شدن همسرش سوال می کنم که می گوید: سال ها با مواد مخدر دست و پنجه نرم می کرد و برای همین هم تمام لوازم منزل را پیش از زندانی شدن فروخته بود و پس از حبس خانواده و آشنایان کمک کردند تا یک سری وسایل زندگی دست و پا کنم.

وی در ادامه می گوید: به علت ناتوانی در تهیه خوراک بچه ها، بیشتر شب ها آنها را برای خوردن غذا به خانه مادر یا خواهرم می فرستم.

شخصیت اجتماعی و از خودگذشتگی و پایبندی نرگس خانم به مسائل اخلاقی و ناراحتی در مورد معوق بودن اجاره منزل نشان داده است که خانواده آبروداری هستند و تربیت و حمایت این مادر از فرزندانش و کوشش برای کار و کسب استقلال اقتصادی جهت تأمین هزینه های معیشت، شخصیت این زن را در نظرم بزرگ تر می کند.

ای که دستت میرسد کاری بکن...

در حال حاضر کمک هزینه تحصیلی و همینطور کمک هزینه پرداخت اجاره نیاز اصلی این خانواده است، ضمن اینکه به علت ارتباط مستقیم شغل نرگس خانم با مبحث کرونا، او الان نیازمند کاری برای ادامه زندگی است.

براساس این گزارش، خیرین و تمامی علاقمندان به کمک به خانواده این زندانی می توانند با شماره ۸۸۸۲۰۷۸۰ تماس گرفته و یا به آدرس تهران- میدان هفتم تیر- خیابان کریم خان زند- خیابان سنایی- پلاک۲۵ _انجمن حمایت زندانیان مرکز_ یا به آدرس اینترنتی انجمن به نشانی http: //www.hemayatzendanianmarkaz.ir/ رجوع کنند.

منبع:

1399/05/14
14:12:04
5.0 / 5
1915
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد