لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
طی بازدیدی اعلام شد

دستور محسنی اژه ای برای تعیین تکلیف خودرو های توقیف شده پرونده های مواد مخدر کرمان

دستور محسنی اژه ای برای تعیین تکلیف خودرو های توقیف شده پرونده های مواد مخدر کرمان

حقوق و قضا: به گزارش حقوق و قضا، رئیس قوه قضاییه امروز 12 دیماه در بازدید از پارکینگ مرکزی خودرو های توقیف یا ضبط شده پرونده های مواد مخدر کرمان به رئیس کل دادگستری استان کرمان برای ایجاد کارگروهی مرکب از نمایندگان استانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادگستری برای تعیین تکلیف وسایل نقلیه ای که در پارکینگ مرکزی پرونده های مواد مخدر در کرمان نگهداری می شوند، دستور داد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای اظهار نمود: باید در این کارگروه به صورت دقیق بررسی شود چند درصد از خودرو های در رابطه با پرونده های مواد مخدر که در پارکینگ مرکزی کرمان نگهداری می شوند، توقیفی و چند درصد مصادره ای هستند.
وی اضافه کرد: لازم است مشخص شود درمورد چند خودرو حکم صادر شده اما این احکام به اطلاع ستاد مبارزه با مواد مخدر و پارکینگ نگهداری کننده از این خودرو ها نرسیده است.
محسنی اژه ای با اشاره به اینکه باید بررسی شود که در مورد چند مورد از وسایل نقلیه ای که در پارکینگ مرکزی کرمان نگهداری می شوند، حکم قضایی قطعی صادر نشده است؟ اظهار داشت: چرا یک خودرو باید برای ۱۳ سال در یک پارکینگ بماند و تعیین تکلیف نشود؟
رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به نگهداری ۱۳۵ دستگاه خودروی سنگین در پارکینگ مرکزی خودرو های توقیف یا ضبط شده پرونده های مواد مخدر در کرمان، اضافه کرد: در حالیکه امروز در بنادر کشور احتیاج زیادی به خودرو های سنگین جهت حمل کالاهای مختلف وجود دارد، نباید ۱۳۵ دستگاه خودرو سنگین در پارکینگ ستاد مبارزه با مواد مخدر کرمان وجود داشته باشند؛ عدم تعیین تکلیف سریع برای این خودرو ها باعث می شود که آنها هم زیر باد و باران و آفتاب، مستهلک شوند و صدمه ببینند.
وی خاطرنشان کرد: عمده مشکلات و مسائلی که در پارکینگ مرکزی خودرو های توقیف یا ضبط شده پرونده های مواد مخدر کرمان وجود دارد، مشکلات اجرایی می باشد و ارتباطی به قانون ندارد. دادگستری استان کرمان موظف است از سه روز دیگر روند اقدامات انجام شده در کارگروه تعیین تکلیف خودرو های توقیف یا ضبط شده در پارکینگ مرکزی کرمان را به صورت گام به گام گزارش کند.
بنابراین گزارش، طبق گفته مسؤلان ستاد مبارزه با مواد مخدر، در این پارکینگ 2296 دستگاه وسیله نقلیه نگهداری می شوند که ۸۵ درصد آنها توقیفی بوده و روند به مزایده گذاشتن ۳۷۸ خودروی مصادره ای هم در حال انجام می باشد.
1401/10/12
17:49:57
5.0 / ۵
613
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد