حقوق و قضا

درخواست معاون اول دستگاه قضایی از کانون های وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه

درخواست معاون اول دستگاه قضایی از کانون های وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه

حقوق و قضا: به گزارش حقوق و قضا، معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه به هیچ عنوان بدنبال ایجاد انحصار درباب دفاع از حقوق مردم نیست و از کانون های وکلا و مرکز وکلای قوه قضائیه درخواست داریم، افرادی را که مورد تأیید خودشان هستند به عنوان وکلای مشمول تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری معرفی کنند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از معاونت اول قوه قضائیه، بدنبال انتشار اخباری درباب کمبود تعداد وکلای موضوع ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری در بعضی رسانه ها، حجت الاسلام والمسلمین محمدمصدق معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه به هیچ عنوان بدنبال ایجاد انحصار درباب دفاع از حقوق مردم نیست و از کانون های وکلا و مرکز وکلای قوه قضائیه درخواست داریم، افرادی را که مورد تأیید خودشان هستند به عنوان وکلای مشمول تبصره مذکور معرفی کنند.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: تا آن زمان که تبصره ماده ۴۸ به عنوان قانون وجود دارد ما مکلف به اجرای قانون هستیم، اما نمی توان این قانون را به نحوی تفسیر کرد که موجب محدودیت درحق دفاع و کاهش دسترسی به وکیل شود.

وی اضافه کرد: این تبصره فقط ناظر به مرحله مقدماتی در جرایم خاصی است و ما بنا داریم هر تعداد وکیل که قانون های وکلا و مرکز وکلا صلاحیت آنها را تأیید و به قوه قضائیه معرفی کنند، به عنوان وکیل مشمول تبصره مذکور اعلام نمائیم.1401/10/02
12:30:38
5.0 / ۵
511
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد