حقوق و قضا
صادقی مطرح كرد:

قوه قضائیه از سازمان های داوری حمایت می کند

قوه قضائیه از سازمان های داوری حمایت می کند

به گزارش حقوق و قضا، قم معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به این که متاسفانه وضعیت اخلاقی جامعه یک وضعیت پرتنش است، اظهار داشت: انتظار داریم روحانیون که درمانگران روح هستند این وضعیت را درمان کنند.


حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی بامداد امروز پنج شنبه ۲۴ آذرماه در اولین همایش تخصصی امامان صلح و سازش کشور که در سالن جلسات هتل محبین اهل بیت(ع) برگزار شد، اظهار داشت: عوامل مختلفی بر اخلاق و ایجاد تنش اثرگذار می باشد.
وی با اشاره به این که باید تمام این عوامل را بشناسیم، مطرح کرد: اگر در شناسایی این عوامل موفق باشیم؛ بهتر می توانیم در راه پیشگیری اقدام نماییم.
معاون فرهنگی قوه قضائیه با اعلان اینکه متاسفانه وضعیت اخلاقی جامعه یک وضعیت پرتنش است، عنوان کرد: انتظار داریم روحانیون که درمانگران روح هستند؛ این وضعیت را درمان کنند.
وی افزود: در این راه می توانیم از تجربیات گذشته، متون دینی، اصول روانشناسی و... استفاده نمائیم.
صادقی با اشاره به این که باید از روش های موجود در امتداد توانمندی استفاده نمائیم، اشاره کرد: متاسفانه امروز بیشتر مشکلات خانواده به بنیاد فکری اشتباهی که در زندگی ها حاکم است، باز می گردد و تا آن زمان که این تغییر دیدگاه به وجود نیاید؛ چیزی درست نخواهد شد.
وی افزود: در عشق حقیقی شاهد ازخودگذشتگی برای خوشحال کردن فرد مقابل خواهیم بود ولی در وضعیت فعلی شاهد خودخواهی در عشق هستیم که مشکلات مختلفی به وجود خواهد آورد.
معاون فرهنگی قوه قضائیه با اعلان اینکه باید تلاش نماییم در راه داوری گرفتار آفت و لطمه نشویم، اشاره کرد: یکی از این لطمه ها که باید مراقب آن باشیم، طمع های دنیوی است، چونکه در این راه افرادی برای رسیدن به هدفشان بدنبال رشوه دادن نیز هستند.
وی اضافه کرد: در کنار کار داوری باید تجربه نگاری هم صورت گیرد تا این گنجینه های باارزش برای دیگران نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
صادقی با اشاره به این که خوشبختانه پایه گذاری های خوبی در حال صورت گیرد، تصریح کرد: زحمت های بسیاری در این جهت کشیده شده است و ما تمام تلاش خودمان را برای پشتیبانی از این حرکت به کار خواهیم گرفت.1401/09/24
13:22:09
5.0 / 5
596
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد