حقوق و قضا
مسجدی آرانی:

هیچ کسی نمی تواند به ایران نگاه چپ کند

هیچ کسی نمی تواند به ایران نگاه چپ کند

به گزارش حقوق و قضا، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، اظهار داشت: ایران امروز کشوری قوی و ایمن است که هیچ کسی نمی تواند به آن نگاه چپ کند که تمام این موفقیت ها در دانشگاه ها رقم خورده است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، عباس مسجدی روز گذشته (سه شنبه ۱۵ آذر ماه) در جلسه تقدیر از فرزندان کارکنان سازمان که در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه های زیر هزار شده اند، اضافه کرد: دانشجویان حاضر در این نشست از خانواده بزرگ پزشکی قانونی با رتبه های بسیار عالی در دانشگاه ها پذیرش شده و مشغول تحصیل هستند و خداوند را شاکریم که در مجموعه سازمان با همت فرزندان عزیز ما و حمایت های خانواده های محترم شاهد حضور شما عزیزان در بهترین رشته ها و معتبرترین دانشگاه های کشور هستیم.
وی با تبریک ۱۶ آذر، روز دانشجو، اظهار داشت: حضور شما دانشجویان نخبه و جویای علم مایه مباهات خانواده ها و افتخار سازمان و نظام جمهوری اسلامی ایران است و این امر جای تبریک فراوان دارد.
وی افزود: هر چند در تقویم رسمی کشور یک روز با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده اما به اعتقاد من هر روز، روز دانشجو است چونکه بحث علم و علم آموزی زمان و مکان خاصی ندارد و در دین ما هم بحث علم آموزی آنقدر مهم می باشد که احادیث خیلی از ائمه اطهار (ع) به این مورد اشاره دارد.
مسجدی با اشاره به اینکه وجود هر یک از شما عزیزان در آینده منبع برکات فراوان برای کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: در کنار کسب رتبه های عالی، شما عزیزان باید به دنبال کسب علم نافع باشید؛ یعنی علمی که مشکلی را از مردم و جامعه برطرف کند که این سفارش و دیدگاه معصومین(ع) است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، عنوان کرد: در دیدگاه غیردینی، علم ابزاری برای توفق باطل بر مردم است اما در نگاه دینی علم به خدمت در جهت رفع مشکلات مردم تبدیل می شود که شما عزیزان در این راه قرار گرفته اید.
وی ضمن اشاره به سفارش رهبری به جوانان در سه حوزه تعلیم و آموزش، تهذیب و ورزش خاطرنشان کرد: این بیانات چراغی روشن پیش روی شما عزیزان است ازاین رو تلاش کنید در دوران تحصیل و دانشگاه خوب درس بخوانید چون که شما جزو بهترین ها هستید و بهترین هم باقی می مانید.
مسجدی شهید همت و شهید چمران را بهترین الگو برای دانشگاهیان برشمرد و دانشجویان را به توکل به خدا، خدمت به مردم، تهذیب و ارتقای معنوی سفارش کرد.
وی با انتقاد از مهاجرت نخبگان به دیگر کشورها به جای خدمت کردن به مردم کشور خودمان، اظهار داشت: دانشجویی که از ظرفیت و امکانات کشور، زکات کشاورز و مالیات کارمند استفاده می نماید تا درس بخواند اما دل در گرو حل مشکلات و کمک به مردم این مرز و بوم ندارد نمی تواند خویش را ایرانی بداند چون که حاضر نیست در کشورش بماند و حاصل علم آموزی خویش را به مردمش عرضه کند.
ایشان در ادامه به شرایط علمی کشور در سالهای پیش از انقلاب اشاره و آنرا با شرایط و پیشرفت های فعلی کشور در حوزه های مختلف مقایسه کرد و اظهار داشت: در سالهای پیش از انقلاب، حتی در شهرهای بزرگ، پزشکان غیرایرانی به مردم خدمات می دادند اما امروز سیستم پزشکی ما به چنان پیشرفت و توسعه ای رسیده است که حتی یک نفر اعزامی هم برای مداوا به دیگر کشورها نداریم که این نشان از توانمندی و دانش بالای پزشکان ما دارد.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: در سالهای پیش از انقلاب حتی در مدارس هم به دانش آموزان القای ناباوری و ناتوانی می کردند اما امروز در رأس کشور شخصی حضور دارد که به علم و دانشگاه بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می دهد و همین حمایت های مستقیم باعث پیشرفت ما در بسیاری حوزه ها همچون نظامی، پزشکی و صنعتی شده است.
به قول وی ایران امروز در حوزه هایی همچون توسعه ریلی، صادرات در بنادر، گازرسانی، آبرسانی، برق رسانی، تعداد دانشجو و واحدهای دانشگاهی، رتبه علمی در جهان، رتبه ثبت اختراعات و... شرایطی کاملا متفاوت از دوران قبل از انقلاب دارد و در تمام این حوزه ها به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است.
وی به حوادث و اغتشاشات اخیر کشور هم اشاره نمود و عنوان کرد: دشمن از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران که توسط شما دانشجویان و اساتید اتفاق می افتد، عصبانی است و با وجود آنکه در حداقل امکانات علمی هم کشور ما را تحریم می کند اما نمی تواند ایران مستقل رو به پیشرفت و فاتح قله های علمی را تحمل کند.
مسجدی خاطرنشان کرد: دشمن این عصبانیت خویش را گاهی با ترور دانشمندان ایرانی و گاهی با عوامل ناکام و هیجانی در کف خیابان ها برای ضربه به نظام نشان داده است که در همه این موارد دشمن می خواهد ما را سرگرم کند تا از پیشرفت بازبمانیم.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن اشاره به پیشرفت های ایران در سالهای اخیر خاطرنشان کرد: ایران امروز کشوری قوی و ایمن است که هیچ کس نمی تواند به آن نگاه چپ کند که تمام این موفقیت ها در دانشگاه ها رقم خورده است.
مسجدی در انتها با تبریک مجدد این روز به دانشجویان نخبه و خانواده های آنان و آرزوی پیشرفت وسعادت برای دانشجویان کشور تاکید کرد: هم اکنون مأموریت شما دانشجویان عزیز آن است که خوب درس بخوانید چونکه آینده کشور در اختیار شماست. شما مسئولین آینده کشور خواهید بود و این شما هستید که باید مشکلات کشور را برطرف کنید.
در این نشست از ۲۰ نفر از فرزندان کارکنان سازمان پزشکی قانونی کشور که در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه های کمتر از هزار شده بودند تقدیر گردید.
برخی از این دانشجویان حضوری و تعدادی هم به صورت مجازی در جلسه حضور داشتند.
منبع:

1401/09/17
22:38:28
5.0 / ۵
504
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد