حقوق و قضا

بازدید وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان ها از کانون اصلاح و تربیت

بازدید وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان ها از کانون اصلاح و تربیت

به گزارش حقوق و قضا، وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کردند که در جریان این بازدید، ۴ مددجوی این کانون به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری و غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور بامداد امروز - پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ - از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کردند.
در این بازدید ضمن حضور در قسمت های مختلف کانون، با مددجویان این مرکز از نزدیک گفتگو کردند و به رفع مشکلات و پیگیری دغدغه های آنان پرداختند.
خوابگاه ها، واحد مشاوره، بهداری، مجتمع فرهنگی، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی و … از بخش های مختلفی بود که با سرکشی از آنان، به ارزیابی وضعیت جاری این قسمت ها پرداختند.
در جریان این بازدید، ۴ مددجوی این مرکز با حمایت مدیر کل زندان های استان تهران و مرکز مراقبت، با اهدای شاخه گل، آزاد و به جمع جامعه و آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.
وزیر دادگستری خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران، اظهار داشت: مهم ترین مساله اینست که تمامی شما متوجه شوید که مرتکب اشتباه شده اید.
رئیس سازمان زندان ها هم در گفت و گو با مددجویان کانون اظهار داشت: ارفاقات کانون شامل آن دسته از مددجویانی می شود که در زمان تحمل کیفر در کانون دیگر مرتکب هیچ تخلفی نشوند همینطور حسن اخلاق و رفتار داشته باشند و آثار ندامت هم در مددجو وجود داشته باشد در این صورت مشمول ارفاقات قانونی می شوند.
در کانون اصلاح و تربیت استان تهران برای هر گروه از مددجویان که برپایه تفکیک سن جداگانه نگهداری می شوند یک مددکار قرار داده شده تا روزانه به سوالات مددجویان پاسخ دهند به صورت کلی در این کانون ۷ مددکار و ۵ روانشناس وجود دارد.
کانون اصلاح و تربیت استان تهران پرونده های مددجویان را به صورت مرتب واکاوی می کند
رحیمی در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران ضمن تشکر از رئیس سازمان زندان ها و همکاران کانون اظهار نمود: امروز از بخش های مختلف کانون بازدید و حدودا با اغلب مددجویان گفت و گو کردیم که بعضی از آنها مسائل قضایی را مطرح نمودند.
وی اضافه کرد: مددجویان کانون اصلاح و تربیت از وضع موجود راضی بودند و خدمات خوبی هم به آنها عرضه می شود.
وزیر دادگستری بیان نمود: اقدامات کانون اصلاح و تربیت باید بگونه ای باشد که مددجویان بعد از آزادی مجدداً به کانون بازنگردند بنابراین اقدامات کانون از لحاظ رسیدگی به مسائل بهداشتی، تغذیه، تفریح و سرگرمی و حرفه آموزی بسیار مناسب می باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته اغلب مددجویان کانون اصلاح و تربیت مشکلات خانوادگی داشتند که منجر به جرم آنها شده است و باید بعد از آزادی، سازمان های مربوطه همچون سازمان بهزیستی پیگیری کنند تا مشکلات خانوادگی مددجویان هم رفع گردد.
رحیمی اظهار داشت: در بازدید امروز متوجه شدیم که اقدامات سازمان زندان ها برای بازپروری، تربیت و اصلاح نوجوانانی که مرتکب جرم شده و مطابق احکام قضایی به این کانون معرفی شده اند بسیار مثبت است.
وی اضافه کرد: سازمان زندان ها به لحاظ بودجه و اعتبارات بسیار ضعیف بوده و باتوجه به گستردگی سازمان زندان ها در سرتاسر کشور امکانات خیلی کم است ازاین رو در بودجه سال ۱۴۰۲ کمک می نماییم تا وضعیت سازمان زندان ها در سال آینده به لحاظ امکانات و عرضه خدمات بهتر به مددجویان مطلوب تر شود.
محمدی در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران ضمن تشکر از حضور و بازید وزیر دادگستری از بخش های مختلف کانون، اظهار نمود: عمده نکته ای که مدنظر سازمان زندان ها بوده و انتظار پیگیری آنرا داریم در ارتباط با تأمین اعتبارات، بودجه و نیروی انسانی مورد نیاز سازمان زندان ها است تا سازمان در جهت رسالت ها و مأموریت هایی که دارد به بهترین وجه ممکن عمل کند.
منبع:

1401/09/04
13:33:15
5.0 / 5
415
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد