حقوق و قضا
تقوی؛

قضات دادگاه انقلاب قاطعانه با مخلان امنیت برخورد می کنند

قضات دادگاه انقلاب قاطعانه با مخلان امنیت برخورد می کنند

به گزارش حقوق و قضا، رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با اشاره به آشوب های اخیر در کشور اظهار داشت: قضات دادگاه انقلاب آمادگی دارند تا قاطعانه در قالب قانون با مخلان امنیت مثل قبل برخورد داشته باشند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، بامداد امروز «یکشنبه ۲۲ آبان» نشست قضائی حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران، برگزار گردید. در این جلسه علی القاصی رییس کل دادگستری استان تهران، سید محمد تقوی رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق اظهار داشت: قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم حفظ نظم و امنیت و صیانت از ارکان نظام خدمت می کنند و بصورت شبانه روزی درحال ایثار و مجاهدت هستند.

وی ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه اظهار داشت: سخنان هفتم تیر امسال رهبر معظم انقلاب کاملاً کارشناسی شده و تخصصی بود و برای تحقق فرامین و سیاست های رهبر انقلاب، قرارگاه عملیاتی در قوه قضائیه با حضور مسئولان ارشد قضائی تشکیل شد و جلسات این قرارگاه هر هفته برگزار می گردد. معاون اول قوه قضائیه بیان نمود: برنامه ای را از آغاز سالجاری شروع کردیم بعنوان مثال در دو استان بصورت نمونه اقداماتی اجرا شد که آیا شاخصی غیر از آمار برای ارزیابی عملکرد قضائی در آن دو استان وجود دارد یا خیر؟ که بر اساس گزارش های دریافتی به نتایج مطلوبی رسیدیم. وی ادامه داد: بر طبق معیار جدید بر اساس کار و عملکرد افراد اقدامات قضائی در استان ها ارزیابی می شود نه بر مبنای زمان حضور افراد در محل کار و نه صرف ارائه آمار. در این دیدار برخی از قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و معاون اول قوه قضائیه اعلام نمود تمام مطالبات و خواسته های مطروحه قضات بررسی خواهد شد.

سید محمد تقوی، رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران ضمن اشاره به آشوب های اخیر در کشور اظهار داشت: قضات شریف دادگاه انقلاب آمادگی دارند تا قاطعانه در قالب قانون با مخلان امنیت مثل گذشته برخورد داشته باشند. در ادامه تقوی به ارائه گزارشی از عملکرد دادگاه انقلاب اسلامی تهران به معاون اول قوه قضائیه پرداخت؛ همین طور وی با طرح مشکلات موجود در دادگاه انقلاب، مواردی را به معاون اول قوه قضائیه اعلام نمود. بعد از اتمام این نشست معاون اول قوه قضائیه با حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از نزدیک در جریان اقدامات این شعبه قرار گرفت. حجت الاسلام و المسلمین مصدق در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ضمن اشاره به حجم پرونده های موجود در شعبه اظهار داشت: هر کدام از این پرونده ها در ارتباط با یک موضوع است. این تنها وضعیت یک شعبه از دادگاه انقلاب تهران است. وی ادامه داد: مردم باید بدانند که همکاران ما چه اقداماتی انجام می دهند تا پرونده ای به نتیجه برسد. هدف ما در دادگاه انقلاب اینست تا امنیت و آرامش بر جامعه حکم فرما باشد.


منبع:

1401/08/23
11:42:56
5.0 / ۵
443
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد