لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس دیوان عدالت اداری:

برخی احکام دیوان عدالت به سبب عدم تامین اعتبار از طرف وزارت بهداشت اجرا نشده است

برخی احکام دیوان عدالت به سبب عدم تامین اعتبار از طرف وزارت بهداشت اجرا نشده است

به گزارش حقوق و قضا، رییس دیوان عدالت اداری در دیدار با وزیر بهداشت اظهار داشت: برخی پرونده ها در اجرای احکام دیوان به سبب عدم تامین اعتبار از طرف وزارت بهداشت هنوز اجرا نشده است که این مساله نیز سبب افزایش حجم پرونده ها شده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از دیوان عدالت اداری، نشست مشترک رییس دیوان عدالت اداری با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیوان عدالت اداری انجام شد.

حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رییس دیوان عدالت اداری در نشست مشترک با وزیر بهداشت بمنظور پیش گیری از طرح دعاوی در دیوان، به رسالت و ماموریت های دیوان عدالت اداری اشاره نمود و اظهار داشت: دیوان عدالت اداری مسئولیت سنگینی در مقابل مردم دارد و هر رایی که صادر و یا تصمیمی اتخاذ می شود، بر طبق قانون و موازین شرعی می باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری به آمار وارده پرونده های وزارت بهداشت در دیوان عدالت اداری اشاره نمود و اظهار داشت: تعدادی از موضوعات ایرادات قانونی دارد و باید قوانین اصلاح گردد اما بیشتر موارد را باید خود دستگاه مربوطه اصلاح نماید و از صدور بخشنامه های غیر قانونی و غیر شفاف خودداری و نیازی به مراجعه به دیوان نباشد.

مظفری با تأکید بر لزوم تمکین پذیری از آرای دیوان عدالت اداری، اظهار داشت: تمکین از آرای هیات عمومی و آرای وحدت رویه را در دستور کار قرار دهید و همین طور برخی پرونده ها در اجرای احکام دیوان به سبب عدم تامین اعتبار از طرف وزارت بهداشت هنوز اجرا نشده است که این مساله نیز سبب افزایش حجم پرونده ها شده است و باید برای این مساله تدبیری داشته باشید.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این جلسه به بیان مسائل و مشکلات حوزه سلامت پرداخت و اظهار داشت: تمام تلاش ما بر این است که نهایت تعامل را با دیوان عدالت اداری داشته باشیم که نتیجه این تعاملات به کاهش ورودی پرونده ها در دیوان عدالت اداری منجر شود.

وزیر بهداشت با تأکید بر تشکیل شورای حقوقی، لزوم همسان سازی نظرات دیوان عدالت اداری با وزارت بهداشت درباب نحوه جذب اعضای هیات علمی و مکانیزم اعتراض آنها، اظهار داشت: از قضات و صاحب نظران دیوان عدالت اداری دعوت می نماییم تا در جلسات شورای فنی و حقوقی وزارت خانه حضور داشته باشند تا در ریل گذاری تصمیمات حقوقی وزارت بهداشت نقش موثری داشته و از تصویب مصوبات و ابلاغ بخشنامه هایی که مغایر با قانون می باشد جلوگیری شود.

در پایان کلیه آرای وحدت رویه و ابطال شده از طرف هیات عمومی دیوان عدالت اداری به وزیر بهداشت ارائه شد تا در تصمیمات بعدی مد نظر قرار دهند.
1401/08/17
09:30:11
5.0 / ۵
342
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد