حقوق و قضا
معاون حقوقی قوه قضائیه:

400 عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می شود

400 عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می شود

حقوق و قضا: به گزارش حقوق و قضا، معاون حقوقی قوه قضائیه به وجود ۲ هزار و ۵۰۰ عنوان مجرمانه در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با اصلاح قانون ۴۰۰ عنوان مجرمانه همچون مجازات نقدی یا تحمل حبس کمتر از یک سال حذف می شوند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام نورالله قدرتی شامگاه شنبه با حضور در جمع اعضای شورای قضایی استان خوزستان، کاهش جمعیت کیفری را یکی از سیاست های عمده قوه قضاییه اعلام نمود و اضافه کرد: در سیاست های کلی مطرح شده از جانب مقام معظم رهبری هم این مورد مورد تاکید قرار گرفته است.
وی به وجود ۲ هزار و ۵۰۰ عنوان مجرمانه در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: با اصلاح قانون، ۴۰۰ عنوان آن همچون مواردی که مجازات نقدی یا تحمل حبس کمتر از یک سال برای آن در نظر گرفته شده، تخلف انگاری شده است.
حجت الاسلام قدرتی توضیح داد: به صورت مثال بعد از تصویب قانون جدید، مواردی مثل اعسار، رانندگی منجر به جرح، خیلی از پرونده های در ارتباط با ثبت اسناد و املاک، دیگر جرم نیست و از ورود پرونده های مختلف در دادگستری ها پیشگیری می شود.
وی ضمن اشاره به هماهنگی ها میان قوه قضاییه و مجلس، افزود: با اشرافی که قوه قضاییه بر مشکلات دارد و اقداماتی که در یک سال گذشته صورت گرفته است، امید می رود با تصویب لایحه قضازدایی شاهد اتفاق های خوبی در خوزستان باشیم.
معاون حقوقی قوه قضاییه بر کاهش اطاله دادرسی همراه با دقت و اتقان آرا، تکریم ارباب رجوع و سرکشی به زندان ها و حل مشکلات مددجویان تاکید نمود.


منبع:

1401/08/08
12:53:03
5.0 / 5
388
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد