لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
ستایشی:

بیش از هزار نفر که در یک روز بازداشت شده بودند در یک بازه آزاد شدند

بیش از هزار نفر که در یک روز بازداشت شده بودند در یک بازه آزاد شدند

به گزارش حقوق و قضا، سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به ناآرامی های اخیر اظهار داشت: اعتقاد ما این است که برخورد باید برخورد مدبرانه، هوشمندانه، عبرت آموز و بازدارنده باشد با عناصر اصلی و کسانی که اغفال شدند. بحث تفکیک را شروع کردیم و عملا هم صورت گرفته است. در یک روز بیش از هزار نفری که بازداشت شده بودند در یک بازه آزاد شدند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: در رابطه با نشر اکاذیب در مقررات مختلف همچون قانون مجازات اسلامی به این مهم توجه شده است و از باب نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی اگر محقق شود قابلیت مجازات دارد.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: این مساله به وسیله نامه، شکوائیه، یا عرایض، گزارش و هرگونه اوراق خطی صورت گیرد تعریف خاص خودرا دارد. اکاذیب جمع است و اگر مفرد هم باشد آنهایی که اقدام به ابراز سخن کذب کنند پس از فصل الخطاب بودن و بعد از آن که همه چیز مشخص است و بالتبع هیجانات و تشویشی ایجاد کنند و افرادی را به میدان بیاورند این سبب می شود که خللی در مسئله امنیت کشور ایجاد شود و این افراد باید پاسخگوی اقدام خود باشند.

وی اضافه کرد: باوجود شفافیت و مبرهن بودن قضیه، متاسفانه عده ای موجبات تشویش اذهان را فراهم می آورند. بصورت شفاف و روشن پس از فرمان مقام معظم رهبری بیانیه دادیم و اعلام کردیم در قبال کسانی که مرتکب این اقدامات می شوند قائل به تفکیک و دسته بندی هستیم؛تفکیک متهمین و مرتکبین، آنهایی که مباشر و شریکند، معاونند، آنهایی که مسبین اصلی هستند.

ستایشی افزود: اعتقاد ما این است که برخورد باید برخورد مدبرانه، هوشمندانه، عبرت آموز و بازدارنده باشد با عناصر اصلی و کسانی که اغفال شدند. بحث تفکیک را شروع کردیم و عملا هم صورت گرفته است. در یک روز بیش از هزار نفری که بازداشت شده بودند در یک بازه آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: با کسانی که مرتکب اعمال جنایی شده و اساس کار هستند و قتل و غارت و تخریب به وجود آوردند قوه قضاییه با کمال اقتدار برخورد عبرت آموز خواهدنمود.

ستایشی ضمن تاکید بر اینکه رسانه ملی باید کار رسانه‎ای انجام دهد، اضافه کرد: ما مورد هجمه رسانه ای واقع شده ایم پس بایستی از ظرفیت های رسانه ملی استفاده کنیم؛ تبیین و روشنگری نماییم تا جایی برای کسانی که می خواهند تشویش کنند، نباشد.

سخنگوی قوه قضاییه همین طور درباره ی بررسی علت فوت (مهسا امینی) اظهار داشت: قوه قضاییه تدقیق در رسیدگی به موضوع را فدای سرعت نکرد و متمسک به یکی از بی نظیرترین و قوی ترین سطوح کمیسیونی شد که مربوط به کمیسیون های تخصصی در سازمان پزشکی قانونی بود.

وی افزود: حضور ۱۹ نفر از صاحبنظران و متخصصین در این فن کاملا می درخشید و تجلی داشت. اینها دقت کامل و اقدام موشکافانه کردند و به دور از هر هیاهو دقت کامل کردند و به بررسی علت تامه فوت پرداختند و مشخص کردند نکاتی که ابراز شده در خصوص این قضیه که صدماتی بر مرحومه وارد شده منطبق بر داده ها نیست و فوت برمبنای صدمات نبوده و ارتباطی با آن ندارد.

منبع:

1401/07/26
10:05:05
5.0 / ۵
413
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد