لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

بیانیه سازمان پزشکی قانونی در رابطه با علت فوت مهسا امینی

بیانیه سازمان پزشکی قانونی در رابطه با علت فوت مهسا امینی

به گزارش حقوق و قضا، بیانیه سازمان پزشکی قانونی در مورد علت فوت مرحومه مهسا امینی منتشر گردید که در آن با استناد به مدارک پزشکی بیمارستانی آمده است: بررسی سی. تی اسکن مغز و ریه، نتایج معاینه ظاهری جسد و کالبدگشایی، آزمایشات صدمه شناسی، فوت نامبرده ناشی از برخورد ضربه به سر و اعضا و عناصر حیاتی بدن نبوده است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از میزان در بیانیه سازمان پزشکی قانونی در مورد علت فوت مرحومه مهسا امینی آمده است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
شرح مختصری از گزارش علت فوت مرحومه مهسا امینی عرضه شده به مرجع قضایی که بر مبنای پرونده بیمارستانی عمل جراحی کرانیوفارنژیومای مغز در بیمارستان میلاد در سال ۱۳۸۶، پرونده درمانی بیمارستان کسری در زمان منتهی به فوت، شرح معانیه ظاهری جسد و کالبدگشایی، نتایج آزمایش های سم شناسی و صدمه شناسی، تحقیقات قضایی و کمیته های کارشناسی مختلف تخصصی و فوق تخصصی تنظیم یافته است به شرح ذیل اعلام می شود:
متوفیه بعد از عمل جراحی تومور کرانیوفارنژیومای مغزی در سن ۸ سالگی مبتلا به اختلال در محور مهم هیپوتالاموس ـ هیپوفیز و غدد تحت فرمان آن (از جمله آدرنال و تیروئید) شده است. به دلیل این بیماری زمینه ای متوفیه تحت درمان با داروهای هیدروکورتیزون، لووتیروکسین و دسموپرسین بوده است.
ایشان در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۲ از ساعت ۱۹: ۵۶ به طور ناگهانی گرفتار افت هوشیاری شده و متعاقب آن بر زمین می افتد که با عنایت به بیماری زمینه ای، متوفیه توانایی لازم جهت جبران و تطابق با وضعیت بوجود آمده را نداشته، بنابراین در شرایط مذکور مبتلا به اختلال ریتم قلب و کاهش فشار خون و متعاقب آن کاهش سطح هوشیاری شده که به علت انجام عملیات احیای قلبی ـ تنفسی غیرموثر در دقایق حساس اولیه، گرفتار هیپوکسی شدید و در نتیجه صدمه مغزی شده است، علیرغم برگشت عملکرد قلبی متعاقب عملیات احیای پرسنل اورژانس، حمایت تنفسی انجام شده کارساز نبوده و با وجود انتقال ایشان به بیمارستان و زحمات کادر درمانی بیمارستان کسری، بیمار به دلیل نارسایی چند ارگانی (M.O.F) ناشی از هیپوکسی مغزی در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۵ فوت می نماید.
لازم به ذکر است با استناد به مدارک پزشکی بیمارستانی، بررسی سی. تی اسکن مغز و ریه، نتایج معاینه ظاهری جسد و کالبدگشایی، آزمایشات صدمه شناسی، فوت نامبرده ناشی از برخورد ضربه به سر و اعضا و عناصر حیاتی بدن نبوده است.»
منبع:

1401/07/16
21:31:29
5.0 / ۵
514
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد