لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
شهریاری مطرح كرد؛

رد احتمال ارتباط فوت نیکا شاکرمی با اغتشاشات اخیر

رد احتمال ارتباط فوت نیکا شاکرمی با اغتشاشات اخیر

حقوق و قضا: سرپرست دادسرای جنایی استان تهران احتمال ارتباط فوت نیکا شاکرمی با اغتشاشات اخیر را رد کرد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، محمد شهریاری، درباره ی جزییات پرونده نیکا شاکرمی اظهار داشت: ساعت ۷: ۳۰ روز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه، ساکنین ساختمانی در چهار راه امیر اکرم متوجه جسد خانم جوانی در حیاط منزل خود می شوند که بلافاصله موضوع را به کلانتری منطقه اطلاع می دهند. اکیپ های تخصصی صحنه به محل اعزام و متوجه می شوند این خانم از ساختمان مجاور به حیاط این منزل پرتاب شده است.
وی با اشاره به این که کوله پشتی این خانم در پشت بام ساختمان مجاور کشف شد، بیان کرد: جسد بلافاصله به عنوان شخص مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شد.
سرپرست دادسرای جنایی استان تهران بیان کرد: پزشکی قانونی با دستور مقام قضائی کار کالبدشکافی و گرفتن نمونه های سم شناسی و لطمه شناسی را انجام داد.
شهریاری اظهار داشت: در آزمایش های کالبد شکافی و معاینه جسد، آثار شکستگی های گوناگون در ناحیه لگن، سر، اندام های فوقانی و تحتانی، دست ها و پاها و در رفتگی لگن مشاهده شد که نشان میدهد فرد از بلندی پرت شده است. طبق استعلام های گرفته شده هم مشخص شد فرد به پایین پرتاب شده است.
وی با اعلان اینکه در معاینات پزشکی قانونی آثار گلوله و ساچمه در بدن جسد دیده نشده است، اشاره کرد: همسایگانی که جسد در آن ساختمان کشف شده اعلام نمودند که ساعت ۳ بامدادان متوجه صدایی شده اند اما متوجه سقوط این خانم نشده اند.
سرپرست دادسرای جنایی استان تهران با اعلان اینکه سرانجام هویت جسد با نام نیکا شاکرمی ۱۷ ساله تعیین شد، اظهار داشت: ساختمانی که کوله پشتی این خانم در آن کشف شد مراحل ساخت پایانی را طی می کرد و ۲ کارگاه تولید پوشاک در آن فعال است و کارگرانی در ساختمان مشغول کار و نگهبانی بودند.
شهریاری بیان کرد: با بررسی فیلم دوربین های محل مشخص شد در بامدادان روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله پشتی همراه وارد ساختمان می شود و زنگی زده نمی گردد برای اینکه ساختمان نیمه کاره بوده و درب با هل دادن باز شده است.
وی اضافه کرد: بررسی ها نشان داده است منزل خاله خانم شاکرمی در کوچه مجاور این ساختمان و ۲ پلاک بالاتر از محل کشف جسد است. هنوز انگیزه ورود این خانم به ساختمان نیمه کاره مشخص نشده است.
سرپرست دادسرای جنایی استان تهران بیان کرد: خانم نیکا شاکرمی روز ۲۹ شهریور ماه (روز پیش از حادثه) به منزل مراجعه نکرده بود و مادرش تماسهای زیادی با وی گرفته و درخواست کرده که به منزل خودشان یا منزل خاله اش مراجعه کند اما با وجود تماسهای زیاد خانم نیکا شاکرمی به منزل مراجعه نکرده بود.
شهریاری اضافه کرد: مادر مرحوم شاکرمی با یکی از دوستان دخترش به نام آیدا تماس می گیرد و از او درخواست می کند که با دخترش تماس بگیرد و بخواهند به منزل مراجعه کند اما نیکا شاکرمی قبول نمی کند که به منزل بازگردد.
سرپرست دادسرای جنایی تهران با اعلان اینکه پدر مرحوم نیکا شاکرمی فوت کرده است، اظهار داشت: مادر مرحوم شاکرمی در روز پنجشنبه ۷ مهرماه به اداره آگاهی مراجعه و مفقودی دخترشان را اعلام نموده است.
شهریاری اضافه کرد: با مراجعه خانواده همان روز جسد شناسایی می شود و روز شنبه ۹ مهر ماه جسد به خانواده تحویل داده می شود.
وی با اعلان اینکه بررسی ها نشان میدهد این حادثه با اغتشاشات اخیر ارتباطی ندارد، اظهار داشت: هیچ نوع آثار گلوله در بدن مرحوم کشف نشده است و آثار نشان میدهد فوت ناشی از پرت شدگی فرد بوده است.
سرپرست دادسرای جنایی تهران بیان کرد: از تمام کارگرهای ساختمان تحقیق و بازجویی انجام شده است و حتی افرادی بازداشت شدند.
وی اشاره کرد: خانم نیکا شاکرمی مدرسه نمی رفت و در یک کافی شاپ مشغول به کار بود.
سرپرست دادسرای جنایی تهران اظهار داشت: پرونده درحال بررسی است و در اسرع وقت نتیجه اعلام می شود.


منبع:

1401/07/15
14:43:42
5.0 / ۵
349
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد