لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
نیكبخت در گزارش حقوق و قضا

خانواده مهسا امینی از عاملان دستگیری او شکایت کردند

خانواده مهسا امینی از عاملان دستگیری او شکایت کردند

به گزارش حقوق و قضا، وکیل مدافع خانواده مهسا امینی اظهار داشت: والدین مهسا امینی از عاملان دستگیری مهسا از زمان رسیدن او به پلیس امنیت اخلاقی و سپس جریان تحقیقات و صحبت کردن با او، شکایت کردند.صالح نیکبخت در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار داشت: من به همراه علی رضایی دیگر همکارم وکالت اولیای دم پرونده مهسا امینی را برعهده گرفتیم. روز دوشنبه یکی از ما (آقای رضایی) در دادسرای جنایی حضور یافت و توضیحاتی را به آقای شهریاری ریاست دادسرای جنایی داد و بعد از آن دادیار ویژه پرونده از وکیل پرونده و پدر و برادر و دختر خاله مهسا امینی تحقیق کردند.

وی اضافه کرد: ما در این نشست از سرپرست دادسرای جنایی و دادیار محترم پرونده تقاضا کردیم باتوجه به وضعیت خاص پرونده، تحقیقات لازم و دقیق از نحوه بازداشت تا جریان انتقال مهسا به بیمارستان کسرا و ارائه فیلم و عکس همه لحظات بازداشت و ماندن وی در پلیس اخلاقی در اختیار ما قرار گیرد و حق دسترسی دائم به پرونده داشته باشیم. آقای شهریاری در این نشست ضمن اعلام همدردی با خانواده مهسا، قول دادند که به دقت به پرونده رسیدگی شود و هر آنچه که مورد درخواست ما باشد صورت گیرد. ایشان قول داد که علاوه بر پزشکان پزشکی قانونی، هیات پزشکی که خانواده مهسا امینی معرفی می کنند نیز در جریان تحقیقات و ایرادات احتمالی وکلا و خانواده قرار گیرند و به نظرات آنان نیز توجه گردد.

نیک بخت افزود: ما باردیگر هفته آتی برای حضور در دادسرا همراه پدر مهسا حضور خواهیم یافت ولی به سبب اینکه پدر مهسا امینی برای رفت و آمد مشکلاتی دارند از ما خواستند که به اطلاع دادیار محترم پرونده و آقای شهریاری برسانیم که باتوجه به معرفی وکلا، دیگر نیازی به حضور پدر و مادر ایشان نباشد.

وی اظهار داشت: والدین مهسا امینی از عاملان دستگیری مهسا از زمان رسیدن او به پلیس امنیت اخلاقی و سپس جریان تحقیقات و صحبت کردن با او، شکایت کردند.

نیک بخت در آخر اظهار داشت: حرف های ما در مورد جریان پرونده فعلا همین است و جز این مطلب، چیز دیگری نخواهم گفت.

مهسا امینی دختر ۲۲ ساله اهل سقز 22 شهریور ماه از طرف نیروهای گشت ارشاد بازداشت و بعد از دستگیری و هدایت به یکی از مقرهای پلیس تهران و انتقال به بیمارستان جان باخت.

منبع:

1401/07/08
10:20:59
5.0 / ۵
403
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد