لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
گزارش حقوق و قضا؛

یک فائزه و چند اغتشاش

یک فائزه و چند اغتشاش

به گزارش حقوق و قضا، کلکسیون پرونده ها و جرائم فائزه هاشمی شب گذشته با بازداشت وی تکمیل شد. او این دفعه هم همچون اغتشاشات سالهای گذشته مردم را به آشوب های خیابانی دعوت کرده بود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، فائزه هاشمی رفسنجانی نامی آشنا که هر از گاهی به بهانه های مختلف، به دنبال دیده شدن و فعالیتهای سیاسی است و بدین منظور نظرات جنجالی عرضه می دهد که آخرینش در ارتباط با پیامبر (ص) و حضرت خدیجه (س) بود. فائزه هاشمی که تا پیش از این دو پرونده مفتوح داشت، شب گذشته و از جانب یکی از نهادهای امنیتی بازداشت شد. نکته قابل تأمل در ارتباط با پرونده های اجتماعی و سیاسی فائزه، حضور و فعالیت وی در تمامی اغتشاشات است. دعوت به آشوب های خیابانی و تحریک جوانان اولین باری نیست که از فائزه هاشمی سر می زند اما او هر بار این مورد را رد می کند و بهانه های مختلف از علت حضور خود در خیابان از خرید مانتو تا خوردن ساندویچ عرضه می دهد. احضار در سالهای ۸۰، ۸۲، ۸۸، ۹۰، ۹۵ تنها بخشی از کارنامه سیاسی فائزه است که در رابطه بعضی از آنها وی محکوم و حتی روانه زندان شد. هاشمی در اوایل دهه ۹۰ و به جرم فعالیت تبلیغی ضد نظام، به شش ماه حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از فعالیتهای سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد. بعد از این دوره و اواخر اسفند ۱۳۹۵ هاشمی بار دیگر به شش ماه حبس تعزیری آن هم به علت نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به چند نهاد بزرگ کشور محکوم شد.

تصویر فائزه هاشمی در فتنه ۸۸ بیستم اردیبهشت ماه سالجاری هم سخنگوی قوه قضاییه از ورود دستگاه قضا به اظهارات فائزه هاشمی در ارتباط با پیامبر (ص) اطلاع داد و اظهار داشت: این شخص توسط دادستان تهران تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده ای برای وی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است. دادستان بعنوان مدعی العموم این مورد را پیگیری کرده و پرونده در جریان است. فائزه هاشمی یک پرونده در اجرای احکام دارد دوازدهم تیر ماه سال جاری هم علی صالحی دادستان تهران از تشکیل پرونده قضایی جدیدی برای فائزه هاشمی اطلاع داد و اظهار داشت: در ارتباط با این پرونده، قرار مجرمیت صادر گردیده است. وی ادامه داد: بعد از طی روال قانونی، کیفرخواست پرونده این فرد به افترا فعالیت تبلیغی ضد نظام جمهوری اسلامی ایران و توهین به مقدسات صادر و به دادگاه ارجاع شده است. این در شرایطی است که فائزه هاشمی یک پرونده هم در اجرای احکام دارد. کلکسیون پرونده ها و جرایم فائزه هاشمی شب گذشته با بازداشت وی تکمیل شد. او این دفعه هم همچون اغتشاشات سالهای گذشته مردم را به آشوب های خیابانی دعوت کرده بود. دوشنبه این هفته بود که غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه ضمن اتمام حجت با اغتشاشگران، اعلام نمود: با اغتشاشگران، متعرضین به مال، جان و عرض مردم برخورد بازدارنده می شود و کسانی که با دشمن کینه توز همصدا و همدست شدند و جوانان را تحریک کرده و آنان را به خیابان آوردند و عناصری که بعنوان عوامل مزدور دشمن به جان و مال مردم تعرض کردند، بدانند که با آنها برخورد سختی می شود و این حکم عقل و شرع و قانون است که دست و پای دشمن در سرزمینمان قطع شود. رئیس عدلیه در ادامه به اقداماتی که از طرف برخی چهره های مشهور برای تحریک جوانان به اغتشاش آفرینی صورت می گیرد هم اشاره نمود و خاطرنشان کرد: کسانی که با حمایت این نظام مشهور شدند و به جای این که در روز سختی در کنار مردم باشند با دشمن همصدا شدند و دشمن از راه زبان و صفحات مجازی آنها اغتشاش ایجاد کرد و جوانان را بدین وسیله تحریک کردند که به خیابان ها بیایند و مسببین این اعمال، پشتیبانان آنها و کسانی که با جعل و نشر مطالب کذب، مردم را تحریک کردند، همه آنها بدانند که خسارت های مادی و معنوی به بار آمده برای مردم و کشور را باید پس دهند و پرداخت کنند و این دفعه به کمک مردم و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عوامل اصلی شناسایی خواهند شد و به سزای اعمالشان خواهند رسید.


منبع:

1401/07/07
12:15:12
5.0 / ۵
374
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد