حقوق و قضا

تمجید دادستان کشور از رشد درآمدهای مالیاتی بدون فشار بر مردم

تمجید دادستان کشور از رشد درآمدهای مالیاتی بدون فشار بر مردم

به گزارش حقوق و قضا، دادستان کل کشور اظهار داشت: رشد درآمدهای مالیاتی بدون فشار بر مردم و افرادی که فعالیت شفاف دارند، هم درآمدهای دولت را تامین می کند و هم فاصله طبقاتی را در جامعه کم می کند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان امور مالیاتی، حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری با تمجید از دستاوردهای سازمان امور مالیاتی کشور در دولت سیزدهم، شناسایی بیش از ۲ میلیون مودی جدید، رشد ۶۸ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماهه اول سال جاری و اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را دستاوردهای قابل اتکای نظام مالیاتی دانست و اظهار داشت: رشد درآمدهای مالیاتی بدون فشار بر مردم و افرادی که فعالیت شفاف دارند، هم درآمدهای دولت را تامین می کند و هم فاصله طبقاتی را در جامعه کم می کند.
دادستان کل کشور با پراهمیت دانستن، راه اندازی و فعال کردن سامانه های مدرن در نظام مالیاتی اشاره کرد: داده محوری و دسترسی نظام مالیاتی به اطلاعات صحیح و درست تا حدود زیادی جلوی فرار مالیاتی در کشور را می گیرد.
وی مزیت دیگر هوشمندسازی نظام مالیاتی را کاهش ممیز محوری و کمتر شدن خطای انسانی در رسیدگی ها دانست و اضافه کرد: هوشمند سازی، نظام مالیاتی کشور را بر ریل شفافیت و عدالت مالیاتی قرار می دهد و اعتماد مردم را به سازمان می افزاید.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری بیان کرد: نظام مالیاتی، یکی از محورهای اصلی و مهم اقتصاد کشور است که دو کارکرد مهم، تامین درآمدهای کشور و دولت و تنظیم گری اقتصاد را بر عهده دارد.
وی فرهنگ سازی مالیاتی و اطلاع رسانی شفاف و درست به مردم را از وظایف اصلی نظام مالیاتی دانست و اظهار داشت: رفتار ما در سازمان امور مالیاتی کشور می تواند مردم و مودیان را جذب نماید که بصورت خودکار نسبت به خود اظهاری و پرداخت مالیات اقدام نمایند.
دادستان کل کشور افزود: همانگونه که در جامعه، یک فردی که به خمس و زکات اعتقاد دارد شخصاً و با میل و رغبت نسبت به انجام فرایض دینی و پرداخت خمس و زکات اقدام می کند، اگر درباب مالیات و تأثیرات آن بر زندگی مردم هم اطلاع رسانی درست صورت گیرد و شفاف با مردم سخن بگوییم، میل و رغبت برای پرداخت مالیات بیشتر خواهد شد.


منبع:

1401/06/21
14:20:40
5.0 / ۵
432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد