لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
غریب آبادی تشریح كرد

آخرین اقدامات برای آزادی حاجی ایرانی در عربستان

آخرین اقدامات برای آزادی حاجی ایرانی در عربستان

به گزارش حقوق و قضا، معاون امور بین الملل قوه قضاییه اظهار داشت: پیگیری ها برای آزادی حاجی ایرانی در عربستان ادامه دارد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه همایش حقوق بشر آمریکایی در قزوین، اظهار داشت: ما اعتقاد داریم این حاجی ایرانی بیگناه و هیچ جرمی مرتکب نشده است.
وی ادامه داد: بعد از اطلاع با دستگاه های ذیربط در تماس بودیم و هم اکنون هم این دستگاهها پیگیر آزادی این شهروند ایرانی هستند.
غریب آبادی بیان کرد: وزیرامور خارجه شخصا پیگیر آزادی این حاجی ایرانی است و با چند از همتایان خود در کشورهای همسایه برای آزادی وی گفتگو کرده است که دراین زمینه مداخله کنند.
بگفته معاون امور بین الملل قوه قضائیه، علاوه بر پیگیری سازمان حج و زیارت، روز گذشته دادستان کل کشور در امتداد اجرای قانون آیین دادرسی کیفری برای پشتیبانی از اتباع ایرانی در نامه ای از وزیر امور خارجه خواسته است به وضعیت و آزادی هر چه سریعتر این حاجی ایرانی رسیدگی کند.
غریب آبادی اظهار داشت: ما سفارش های لازم را به دستگاه های ذیربط کرده ایم و امیدواریم هرچه زودتر این حاجی ایرانی به آغوش خانواده اش بازگردد.
گفتنی ست یکی از حجاج کشورمان در روز عید غدیر به سبب انداختن عکسی از حاج قاسم با کعبه توسط نیروهای سعودی بازداشت و زندانی شد.
منبع:

1401/06/10
23:18:07
5.0 / ۵
419
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد