لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون رئیس قوه قضاییه مطرح كرد؛

نهضت خدمت رسانی به مردم در قوه قضاییه

نهضت خدمت رسانی به مردم در قوه قضاییه

به گزارش حقوق و قضا، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تکیه بر نهضت خدمت رسانی به مردم در قوه قضاییه اظهار داشت: نظام پرداخت کاداستر را به استان ها ابلاغ کرده ایم و در پرداخت اعتبارات مشکلی نداریم.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حسن بابایی امروز سه شنبه در شورای قضائی لرستان با اشاره به جایگاه مطلوب لرستان در زمینه رسیدگی به پرونده های قضائی در کشور گفت: دوران تحول یک شاخص مهم دارد و آن هم نهضت خدمت رسانی به مردم است.
ما از دل مردم هستیم و باید در میان مردم باشیم
وی با اعلان اینکه منش رییس قوه قضائیه و همین طور بررسی مسائل و مشکلات موجود در این عرصه بصورت میدانی خود نشان دهنده این مساله است؛ عنوان کرد: ما از دل مردم هستیم و باید در میان مردم باشیم.
معاون رییس قوه قضائیه با اعلان اینکه مردم قدر شناس هستند و ما باید نهضت خدمت رسانی را به مردم مستمر ادامه دهیم، اظهار داشت: قوه قضائیه امروز از وضعیت منفعل در زمینه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … خارج شده است.
بابایی با اشاره به تاکید قوه قضائیه بر لزوم اجرای قانون اظهار داشت: وضعیت متر به متر اراضی باید مشخص و روشن شود.
وضعیت اراضی کشاورزی باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود
وی با تأکید بر این که قانون جلوی زمین خواری، جنگل خواری، ساحل خواری و … را می گیرد، اضافه کرد: وضعیت اراضی کشاورزی باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود و مبادرت به صدور سند قانونی برای آنها شود.
الان زیر ۳ درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند و این برای استان مطلوب نمی باشد
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر این که الان زیر ۳ درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند و این برای استان مطلوب نمی باشد، اظهار داشت: ما تمام امکانات مالی و … خودرا در سازمان برای پشتیبانی از صدور سند اراضی کشاورزی در اختیار قرار خواهیم داد.
بابایی با اعلان اینکه اگر منتظر باشیم که زارعین برای این امر پیش قدم شوند، صدور سند برای اراضی کشاورزی استان ۵۰ سال طول می کشد؛ اظهار داشت: یک اقدام جهادی و میدانی برای این امر از طرف دستگاه های متولی نیاز است.
وی با تأکید بر این که اگر خوب کار نماییم جشن کاداستر را در اراضی کشاورزی لرستان می توانیم برگزار نماییم، گفت: اجرای کاداستر و حدنگاری اراضی کشاورزی بهترین کمک برای کاهش ورودی پرونده ها است.
دستگاه های متولی پای کار بیایند تا اختتام امسال جشن اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی لرستان برگزار نماییم
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر این که یک قاضی ویژه برای این مساله از طرف رییس کل دادگستری لرستان پیش بینی شود، اضافه کرد: حدنگاری اجرا شود که فردا سبب تشکیل پرونده های دعوی نشود.
بابایی با تأکید بر این که نظام پرداخت کاداستر را به استانها ابلاغ کرده ایم و در پرداخت اعتبارات مشکلی نداریم، اظهار داشت: دستگاه های متولی پای کار بیایند تا اختتام امسال جشن اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی لرستان برگزار نماییم.
وی با اشاره به نقش لرستان در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اظهار داشت: لیاقت مردم این استان این بوده که خدمت بیشتری به آنها صورت گیرد.


منبع:

1401/06/09
08:03:19
5.0 / ۵
439
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد