لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور:

زیر ۳ درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند

زیر ۳ درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند

به گزارش حقوق و قضا، لرستان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: زیر 3 درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند.


حسن بابایی در جلسه شورای قضایی لرستان که امروز برگزار شد، اظهار داشت: قضات لرستان پاکدست، دانشمند و افراد فاضلی بوده که در کشور زبانزد هستند.
وی با اعلان اینکه دوران تحول یک شاخصه مهم دارد و آن هم نهضت خدمت رسانی به مردم است، اشاره کرد: ما از دل مردم هستیم و باید در میان مردم باشیم.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اشاره کرد: مردم قدرشناس هستند و ما باید نهضت خدمت رسانی به مردم را آن چیزی که رییس قوه قضائیه مدنظر دارد پیاده و عملیانی نماییم تا این شعار دوران تحول و تعالی محقق شود.
بابایی افزود: قوه قضائیه امروز از وضعیت منفعل خارج شده و در زمینه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، کشاورزی و … ورود کرده است.
وی با اعلان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قضایی برای ما حجت است، بیان کرد: ایشان ۸ راهبرد کلان برای مسئولین قضایی مطرح نمودند که در راهبرد پنجم فرمودند متر به متر اراضی باید ماهیت آن مشخص شود.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: تنها راهی که می تواند با زمین خواری، جنگل خواری، ساحل خواری و …مبارزه کرد، اجرای قانون است.
بابایی عنوان کرد: وضعیت اراضی کشاورزی باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود و مبادرت به صدور سند قانونی برای آنها شود.
وی با اعلان اینکه هم اکنون زیر ۳ درصد اراضی کشاورزی لرستان سند دارند و این برای استان خوب نیست، اظهار داشت: تمام امکانات مالی و … خود در سازمان را برای پشتیبانی از صدور سند اراضی کشاورزی در اختیار قرار خواهیم داد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اشاره کرد: اگر منتظر باشیم که زارعین برای این امر پیش قدم شوند، صدور سند برای اراضی کشاورزی استان ۵۰ سال به طول خواهد انجامید.
بابایی اشاره کرد: در این جهت یک اقدام جهادی و میدانی لازم است که اگر خوب کار نماییم جشن کاداستر را در اراضی کشاورزی لرستان می توانیم برگزار نماییم.
وی با اعلان اینکه اجرای کاداستر و حدنگاری اراضی کشاورزی کمک به کاهش ورودی پرونده ها است، افزود: یک قاضی ویژه برای این مساله از طرف رییس کل دادگستری لرستان تعیین و کاداستری اجرا شود که فردا سبب تشکیل پرونده های دعوی نشود.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: نظام پرداخت کاداستر را به استانها ابلاغ کرده ایم و در پرداخت اعتبارات مشکلی نداریم.
بابایی افزود: دستگاه های متولی پای کار کمک کنند تا آخر سال جاری جشن اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی لرستان را برگزار نماییم.1401/06/08
16:18:09
5.0 / ۵
455
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد