لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
اخبار حقوقی در هفته ای كه گذشت،

رئیس سازمان زندان ها در ایسنا

رئیس سازمان زندان ها در ایسنا

به گزارش حقوق و قضا، اعلام افترا «سپیده رشنو»، بازدید رئیس سازمان زندان ها از ایسنا، اعلام نتایج آزمون وکالت مرکز وکلا  از اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.


اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته ایسنا را در این گزارش می خوانید:

نتایج آزمون وکالت مرکز وکلا اعلام شد


دوشنبه هفته گذشته نتایج آزمون فوق العاده وکالت ۱۴۰۱ از جانب مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اعلام گردید.
تشریح آخرین وضعیت پرونده آدم ربایان محله آجودانیه توسط دادستان تهران


علی صالحی دادستان تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده قضایی گروگانگیران محله آجودانیه تهران، بیان کرد: متهمان این پرونده که یک نفر آقا و یک نفر خانم بودند، با زحمات و تلاش شایسته همکارانم در دستگاه قضایی و حضور معاون دادستانی تهران در محل وقوع حادثه و همینطور و اقدامات ماموران انتظامی، دستگیر شدند.
ایشان سپس اظهار داشت: مدیران ذی ربط ظرف یک ماه آتی نسبت به انجام تکالیف قانونی در مورد رفع سد معابر اقدام نمایند.
دادستان تهران همینطور از اجرای طرح ساماندهی مراکز غیر مجاز توزیع دام زنده اطلاع داد.
دادستان تهران اظهار داشت: باتوجه به تاخیر پروازهای روز گذشته از تهران به مقصد چند شهر، مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان جهت دریافت توضیح به دادستانی تهران احضار شد.
دادستان تهران با اشاره به اولویت نظم عمومی و امنیت شهروندان، اشاره کرد: پرونده موصوف و پرونده های مشابه با سرعت، دقت و قاطعیت رسیدگی خواهد شد و هیچ نوع ارفاقی به متهمان جرایم خشن نخواهد شد.

توضیح رئیس سازمان پزشکی قانونی در رابطه با پرونده های عبدالباقی و قاضی منصوری


عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به ماجرای مرگ مشکوک قاضی منصوری در رومانی اظهار داشت: اگر انتظار این باشد که ما بگوییم قاضی منصوری خودکشی کرده، این حرف بی ربط و غیرکارشناسی است؛ ما شرح جسد را به قاضی پرونده منتقل می نماییم و قاضی با تحقیقات بین الملل و همکاری اینترپل و سایر ادله هایی که دارد، نظر نهایی را اعلام می کند.
رئیس سازمان پزشکی قانونی با اعلان اینکه آماری از پرونده های اسیدپاشی نداریم اظهار داشت که این پرونده ها بعنوان «سوختگی» در این سازمان مطرح می شوند.

تشریح آخرین وضعیت پرونده گوهرناز قم در دیوان عالی کشور


حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، در مورد آخرین وضعیت پرونده گوهر ناز قم، اظهار داشت: پرونده در شعبه اول و آماده صدور رای است.

رییس سازمان زندان ها از ایسنا بازدید کرد


غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در هفته گذشته به همراه علی رستمی مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان زندان ها و احمد افروز رئیس اداره روابط عمومی و تشریفات سازمان زندان ها از ایسنا بازدید کردند.
رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: زندانبانی جزو مشاغل دشوار می باشد و باید به این قشر توجه ویژه شود.

«سپیده رشنو» به اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم ضد امنیت کشور متهم شد


حجت الاسلام افشاری، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با اشاره به برگزاری جلسه تفهیم افترا «سپیده رشنو»، باتوجه به کیفرخواست صادره و ارجاع پرونده به این شعبه، اظهار داشت: در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری و اجبار قانون گذار به ابلاغ کیفرخواست، متهم از زندان احضار شده و در شعبه مذکور، مفاد کیفرخواست صادره از جانب دادسرای عمومی و انقلاب تهران به وی ابلاغ گردید.

رئیس دیوان عدالت اداری: سال قبل ۱۸۵هزار پرونده مختومه شد


حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: با تمهیدات جدید زمان رسیدگی به پرونده ها از یک سال به ۳ ماه کم شده و پرونده های مربوط به پشتیبانی از تولید هم با سرعت بیشتری رسیدگی می شوند.
وی با انتقاد از عدم نظارت درست شهرداری و سازمان نظام مهندسی در حین ساخت ساختمان ها اظهار داشت: اگر این نظارت ها به درستی صورت گیرد، جلوی بیشتر از ۹۰ درصد از تخلفات گرفته می شود.

گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس هنوز به قوه قضاییه نرسیده است


حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در نشست شورای عالی قوه قضاییه در هفته گذشته با اشاره به گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس، اظهار داشت: تا شب گذشته که پیگیری می کردم، این گزارش هنوز به قوه قضاییه واصل نشده است؛ حال آنکه در رسانه ها مطرح شده گزارش مزبور به دستگاه قضایی واصل شده است. رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان تهران بمحض وصول گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس، ضمن تشکیل شعبه ای ویژه، با دقت و سرعت و رعایت همه جوانب، گزارش مزبور را مورد رسیدگی قرار دهند؛ باید توجه داشت که این گونه گزارش ها که در مجلس قرائت می شود، ذهنیت هایی را در مردم به وجود می آورد بنابراین لازم است در رسیدگی به آنها نهایت دقت و سرعت لحاظ شود تا بر اساس حق و قانون قضاوت شود.
رئیس قوه قضاییه همینطور در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عنوان «صنعت دفاعی، دانش بنیان، اقتدارآفرین»گفت: امروز همگان نه تنها بر اقتدار نظامی و بازدارندگی کشور ما معترف هستند بلکه پیشرفت های نظامی و دفاعی ما از محاسبه دشمنان اصلی نظام جمهوری اسلامی هم خارج شده است.

نصب کد شناسایی واحدهای صنفی برای گزارش تخلف/ وصول ۲۴۰۰ میلیارد تومان جریمه تعزیراتی


امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در نشست خبری هفته گذشته اظهار داشت: من به خودم و دستگاه های مسئول در ارتباط با کودکان کار نمره منفی می دهم.

"آخرین اخطار"دادستان کل به سارقان و مرتکبان جرائم خشن


حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در رابطه با نحوه برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی و عاملان جرایم خشن هم اظهار داشت: مردم درصورتیکه شاهد بروز چنین حوادثی بودند، با تلفن های همراه خود مستندسازی کنند چون که مستندسازی چنین جرایمی، برای دستگاه قضا بسیار اهمیت دارد.

مدعیان حقوق بشر ببینند جمهوری اسلامی با زندانیان چگونه رفتار می کند
حجت الاسلام مصدق معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: در زندان های ما باز است و کسانی که مدعی حقوق بشرند، بیایند و ببینند که جمهوری اسلامی ایران با زندانیان شامل زندانیان سیاسی و عادی چگونه رفتار می کند.1401/06/04
11:07:13
5.0 / ۵
436
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد